دکتر محمد مهجوری

عضو جامعه جراحان ایران

تیپ پلاستی

تیپ پلاستی

اگر به بینی ایده آل خود بسیار نزدیک هستید و فقط ظاهری ناراحت کننده در نوک بینی یا سوراخ های بینی دارید، یک مداخله جراحی جزئی با استفاده از فناوری مدرن برای رفع مشکل شما کافی است. تیپ پلاستی یا همان جراحی زیبایی نوک بینی می تواند به شما کمک کند تا در مدت زمان کوتاهی به راحتی تغییر را تجربه کنید.

شکل بینی شخصیت چهره را تعیین می کند و زیبایی نوک بینی اغلب مهم ترین جنبه یک بینی زیبا است. اگر نارضایتی بیمار از ظاهر بینی به دلیل شکل نوک بینی باشد، معمولاً تیپ پلاستی بهترین گزینه است.این روش ساختار غضروف را در نوک و روی پل پایینی تنظیم می کند و نیمرخ بینی را باریک و بالا می برد. این کار علاوه بر اصلاح فرم بینی، می تواند هارمونی کلی زیبایی شناسی صورت را بهبود بخشد.در ادامه تیپ پلاستی و مواردی که باید در ارتباط با این روش بدانید را بررسی خواهیم کرد.

 

تیپ پلاستی چیست؟

تیپ پلاستی در بیمارانی که دارای انحنا، بزرگی، ناهمواری، ناهمواری در قسمت غضروف جلویی بینی بدون انحراف یا تغییر شکل در استخوان بینی هستند، به منظور ارائه ظاهر مورد نظر به قسمت غضروف در قسمت جلویی بینی بدون دخالت در استخوان بینی انجام می شود. بینی و همچنین سوراخ های بینی بزرگ شده است.

 

تیپ پلاستی چگونه انجام می شود؟

این روش شامل ایجاد یک برش کوچک در قسمت تحتانی کلوملا است که نوار بافتی است که سوراخ‌های بینی را جدا می‌کند. از طریق این برش، دکتر تیریاکی نوک بینی را باز می کند و غضروف را بر اساس نیاز شما تغییر می دهد. در مواردی که نیاز به کاهش اندکی ارتفاع پل وجود داشته باشد، می توان این کار را با خفگی سبک به دست آورد. پس از به دست آوردن شکل مورد نظر، پوست با بخیه های قابل جذب بسته می شود و یک پانسمان محافظ از نوارهای کاغذی یا آتل های سیلیکونی در محل قرار می گیرد. عمل های تیپ پلاستی با بی حسی موضعی و آرامبخش انجام می شود و در نیم ساعت یا کمتر کامل می شود.

این جراحی هیچ جای زخم قابل مشاهده ای باقی نمی گذارد و اکثر بیماران کمترین درد یا ناراحتی را تجربه می کنند.

تیپ پلاستی بینی  چقدر طول می کشد؟

عمل حدود 20-30 دقیقه طول می کشد.

آیا تیپ پلاستی یک عمل دردناک است؟

داروهایی که در حین جراحی روی بینی استفاده می شود از درد بعد از جراحی جلوگیری می کند.

نوع بیهوشی تیپ پلاستی

این روش تحت آرامبخشی یا بی حسی موضعی انجام می شود.

قبل از جراحی نوک بینی

چه کسی می تواند روش تیپ پلاستی را انجام دهد؟

تیپ پلاستی را می توان برای ظاهر بهتر به نوک بینی و رفع مشکل موجود در بیماران بدون بینی افسرده و بزرگ، بدون مشکل در ساختار استخوان در طرفین بینی، ناحیه سپتوم در وسط بینی که دارای بینی هستند اعمال کرد. برآمدگی بینی صاف و فقط مشکل در نوک بینی.

این عمل سبب

 • نازک شدن نوک بینی،
 • بلند کردن نوک بینی،
 • تغییر زاویه نوک بینی،
 • جلو بردن نوک بینی،
 • اصلاح تغییر شکل سوراخ های بینی
 • از بین بردن قسمت های اضافی در بال های بینی،
 • اصلاح مشکلات نوک بینی در بیمارانی که قبلاً جراحی بینی انجام داده اند، می شود.

انتخاب پزشک تیپ پلاستی

در عمل های زیبایی باید مشخصات فیزیکی، سن، انتظارات، ساختار آناتومیکی و مشکلات سلامتی موجود بیمار را به دقت ارزیابی کرد و مناسب ترین روش را انتخاب کرد. عمل باید کاملاً مختص بیمار باشد. به خصوص در جراحی بینی، باید با یک جراح پلاستیک که رویکرد زیبایی شناسی جامع را برای صورت اتخاذ می کند، مشورت کنید تا بتواند ساختار عملکردی بینی را اصلاح کند.

 

مواردی که قبل از جراحی تیپ پلاستی باید در نظر بگیرید

قبل از عمل، بیمار باید جراح و متخصص بیهوشی را که جراحی را انجام می دهد، از تمام جزئیات مربوط به داروهای موجود و وضعیت سلامت عمومی خود مطلع کند. قبل از عمل، باید جراح خود را از عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی، تب، سرفه، گلودرد، درد شکم، آنفولانزا، سرماخوردگی، تبخال که ممکن است داشته باشد مطلع کند. مصرف داروهای رقیق کننده خون، دمنوش های گیاهی، روغن ماهی را قطع کنید و از مصرف داروهای گیاهی خاص یک هفته قبل از عمل خودداری کنید. به شما توصیه می شود 2 تا 3 هفته قبل از عمل سیگار کشیدن را محدود کنید زیرا سیگار تأثیر منفی بر روند بهبودی دارد. این عمل بدون توجه به دوره قاعدگی بیماران زن برنامه ریزی می شود.

 

بعد از انجام  تیپ پلاستی نوک بینی

مسائلی که باید بعد از جراحی نوک بینی و روند بهبودی در نظر گرفت

جراحی نوک بینی در مقایسه با سایر عمل‌های بینی، جراحی کمی آسان‌تر با دوره نقاهت کوتاه‌تر است. بیمار می تواند در مدت زمان بسیار کوتاهی فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد.
به شما توصیه می شود بعد از جراحی نوک بینی از اسپری بینی برای تمیز کردن و مرطوب کردن داخل بینی استفاده کنید. با استفاده از کمپرس سرد، تورم به سرعت در عرض 2 روز شروع به فروکش می کند. پس از روز هفتم، فرد به راحتی می تواند فعالیت های تجاری خود را از سر بگیرد. از دست دادن حس در بینی ممکن است تا 1 یا 2 ماه دیگر ادامه یابد. بهبودی سریع در 3 ماه اول و بهبودی کامل در 6 تا 12 ماه حاصل می شود.

 

قیمت تیپ پلاستی نوک بینی

قیمت پلاستیک نوک بینی در درجه اول بسته به اینکه ساختار بینی بیمار برای این جراحی مناسب است یا نه، انحرافات داخل بینی داشته باشد یا نه، و اینکه آیا قبلاً جراحی بینی انجام داده است یا خیر، متفاوت خواهد بود.

 

خطرات تیپ پلاستی نوک بینی چیست؟

بر خلاف جراحی بینی که شامل مداخله در استخوان بینی می شود، نوک پلاستی استخوان بینی را نمی شکند. بنابراین تیپ پلاستی عملی است با دوره بهبودی آسان‌تر و خطر کمتر ادم، کبودی و خونریزی.

 

سوالات متداول در مورد تیپ پلاستی نوک بینی

چه کسانی می توانند جراحی نوک بینی انجام دهند؟

بیمارانی که دارای برجستگی بینی صاف هستند و ناحیه استخوانی بینی آنها بزرگ نشده و نوک بینی آنها افتاده یا بزرگ شده است، می توانند جراحی نوک بینی را انجام دهند.

محدودیت سنی برای جراحی تیپ پلاستی چقدر است؟

رشد بینی در زنان زودتر از مردان کامل می شود. رشد بینی در آقایان تا سن 18 سالگی ادامه می یابد، در حالی که در دختران رشد بینی معمولاً در سن 16 سالگی متوقف می شود. بنابراین کودکان دختر در صورت لزوم می توانند بعد از 16 سالگی نوک بینی را انجام دهند، اما کودکان پسر باید انجام دهند. قبل از انجام این جراحی بالای 18 سال سن داشته باشید. افراد مسن هیچ گونه منع مصرفی برای جراحی زیبایی بینی ندارند.

آیا می توان همزمان با تیپ پلاستی عمل کونچا و انسداد بینی را انجام داد؟

شرایطی که منجر به احتقان بینی می شود مانند کونکا و انحراف تیغه بینی را می توان همزمان با پلاستیک نوک بینی اصلاح کرد.

روش های رینوپلاستی غیر جراحی چیست؟

پر كردن

اکثر اعمالی که بدون مداخله جراحی روی بینی انجام می شود به تزریق مواد پرکننده اشاره دارد. مواد پرکننده ای که برای حجم دهی استفاده می شود، مانند اسید هیالورونیک، با تکنیک های مناسب به ناحیه بینی تزریق می شود. بنابراین، حفره‌های بینی، فرورفتگی‌ها، کمبودهای کانتور و عدم تقارن به طور موقت درمان می‌شوند. روش پر کردن باید در فواصل زمانی معینی تکرار شود.

بوتاکس نوک بینی

این روش شامل تزریق عضلانی بوتاکس به نوک بینی است که بینی به لب وصل می شود. در این روش با شل شدن عضله با اثر بوتاکس مقدار مشخصی افزایش در نوک بینی ایجاد می شود.

بلند کردن نوک بینی با استفاده از نخ

این روشی است که با بخیه های مورد استفاده در جراحی ها استفاده می شود. مانند سایر برنامه ها، ماندگاری طولانی مدت را فراهم می کند.

من سینوزیت دارم، آیا می توانم جراحی نوک بینی انجام دهم؟

بیماران سینوزیت هیچ گونه منع مصرفی برای جراحی نوک بینی ندارند.

آیا بعد از تیپ پلاستی جای زخم باقی خواهد ماند؟

در روش باز که در رینوپلاستی استفاده می‌شود، برش کوچکی بین سوراخ‌های بینی ایجاد می‌شود، بنابراین این احتمال وجود دارد که اسکار غیرقابل تشخیصی در این قسمت از بینی باقی بماند. از آنجایی که بهبود زخم از فردی به فرد دیگر متفاوت است، این اسکار ممکن است در برخی افراد به طور کامل محو شود و قابل توجه باشد، البته در برخی دیگر.

ورم و کبودی بعد از جراحی چقدر طول می کشد تا بهبود یابد؟

تورم و کبودی‌هایی که در تکنیک‌های قبلی در جراحی‌های زیبایی بینی بسیار زیاد بود، امروزه به لطف تکنیک‌هایی که امروزه استفاده می‌شود، بسیار کمتر دیده می‌شود. اقدامات احتیاطی در حین جراحی، اعمال بدون استفاده از تامپون، ماسک های خنک کننده بعد از عمل روش های بسیار موثری برای پیشگیری یا به حداقل رساندن تورم و کبودی هستند. هرگونه تورم و کبودی که ممکن است بسته به ساختار بافتی بیمار و حساسیت یا عدم حساسیت آنها علیرغم تمام اقدامات احتیاطی ایجاد شود، پس از حداکثر یک هفته تا 10 روز کاملا برطرف می شود.

آیا تیپ پلاستی باعث از بین رفتن حس بویایی می شود؟

محل عمل دور از قسمتی است که بینی عملکرد بویایی خود را انجام می دهد. به عبارت دیگر هیچ گونه مداخله ای اعم از برش و غیره در آن ناحیه انجام نمی شود بنابراین این عمل تاثیری بر عملکرد بویایی ندارد.

 

مراقبت های قبل و بعد از انجام تیپ پلاستی

دستورالعمل های زیر برای همه انواع جراحی اعمال می شود و تیپ پلاستی نیز شامل این موارد می شود:

 • باید استفاده از انواع رقیق کننده های خون را متوقف کنید.
 • شما باید ظرف دو هفته پس از عمل سیگار را ترک کنید. نباید هیچ فعالیتی انجام دهید که باعث افزایش فشار خون شود.
 • می توانید همان روز به خانه برگردید.
 • کمترین برش وجود خواهد داشت و هیچ جای زخم قابل مشاهده ای وجود نخواهد داشت.
 • حداقل سن باید حداقل 18 سال باشد.
 • دکتر. تیریاکی ممکن است از آتل های سیلیکونی برای حمایت از تغییر شکل استفاده کند و این اسپلینت ها 1 تا 2 روز پس از عمل برداشته می شوند.
 • نوارهای کاغذی هفت روز پس از عمل برداشته خواهد شد.
 • می توانید بعد از عمل درد خفیف تا متوسط ​​داشته باشید، بنابراین می توانید از مسکن های ساده استفاده کنید.
 • نتیجه نهایی تیپ پلاستی را چند هفته بعد از عمل مشاهده می کنید.،اگر پوست بینی شما بسیار ضخیم است، ممکن است کمی بیشتر طول بکشد تا نوک بینی به طور کامل بهبود یابد – اما به یاد داشته باشید که بیشتر تورم شما در 2 هفته اول از بین می رود و احتمالاً به نوک بینی شما محدود می شود.

به حداقل رساندن جای زخم بعد از جراحی بینی تیپ پلاستی

اسکارهای جراحی بینی نوک به راحتی قابل کنترل هستند. دکتر ترنر برش W را روی کلوملای بینی شما قرار می دهد به طوری که دیدن آن نسبتاً دشوار است و به مرور زمان محو می شود. مراقبت های عمومی از اسکار تیپوپلاستی شامل:

اجتناب از نور مستقیم خورشید.

از هر گونه ضربه به بینی خودداری کنید

مراقبت خوب از خود زخم – از سیگار کشیدن، مصرف مواد مخدر و قلیان پس از جراحی جدا خودداری کنید

مراقبت خوب از زخم از عفونت جلوگیری می کند و روند بهبود را تسریع می کند و در عوض جای زخم را به حداقل می رساند.

برای داشتن بهترین تجربه از جراحی تیپ پلاستی، باید:

بهترین جراح پلاستیک متخصص در جراحی بینی را پیدا کنید، تخصص جراح در انجام تیپ پلاستی بسیار مهم و اثر گذار است و می تواند در نتیجه ی نهایی اثرگذار باشد.

برای مشاوره آماده شوید: به این فکر کنید که چه چیزی در نوک بینی شما را آزار می دهد و دوست دارید به چه چیزی برسید.

برای عمل جراحی بینی نوک آماده شوید: یک رژیم غذایی سالم، ورزش منظم و اجتناب از عوامل استرس زا می تواند از نظر میزان موفقیت جراحی بینی نوک و زمان بهبودی معجزه کند.

تیم پشتیبانی خود را سازماندهی کنید – برای چند روز پس از عمل در خانه بمانید: کارهای خود را انجام دهید و یخچال خود را با غذاهای معمول پر کنید که نیاز به پخت و پز چند روز پس از جراحی نداشته باشید.

—————————————————————————–

راه های ارتباطی با دکتر محمد مهجوری

موبایل: ٠٩٠٥٤٦٠٢٠٠٩

اینستاگرام: dr.mmahjouri@

کانال آپارات محمد مهجوری

کانال یوتوب محمد مهجوری

—————————————————————————–

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on facebook
تیپ پلاستی
دکتر محمد مهجوری
دکتر محمد مهجوری

عضو جامعه جراحان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *