دکتر محمد مهجوری

عضو جامعه جراحان ایران

ساکشن غبغب

ساکشن غبغب در تهران و قیمت ساکشن غبغب

ساکشن غبغب در تهران و قیمت ساکشن غبغب موضوع مورد بحث ما است. لیپوساکشن گردن یا همان ساکشن غبغب یکی از عمل هایی زیبایی است. که باید توسط متخصص زیبایی یا جراح پلاستیک به کمک تجهیزات مدرن و به روز انجام شود. تا نتیجه مد نظر مراجع کننده را در پی داشته باسد. با بالا رفتن سن و پا گذاشتن در سنین پیری صورت و گردن یکی از اولین اجزایی هستند که با تغییر در فرم و شکل پیر شدن را نشان می دهند. وجود خط صورت با پوست سفت یکی از معیارهای زیبایی به شمار می روند که می توانند باعث شود افراد جوان تر به نظر برسند.

ایجاد شدن خطوط ظریف در کناره های گردن می تواند تا حد زیادی بر روی ظاهر افراد اثرگذار باشد و سبب شود تا افراد پیر تر به نظر برسند. با بالا رفتن سن میزان چربی در زیر غبغب افزایش پیدا می کند. این پوست اضافی که دارای چربی است شل و افتاده می شود و بر روی زیبایی فک و صورت اثر می گذارد.

ساکشن غبغب در تهران و قیمت ساکشن غبغب

یکی از راه هایی که می توان به کمک آن از شر چربی های زیر گردن خلاص شد. لیپوساکشن غبغب است. لیپوساکشن غبغب به شما کمک می کند تا گردن تان را جوان تر و باریک تر کنید. در سنین میان سالی کلاژن پوست کاهش پیدا می کند و عضلات سفتی خودشان را از دست می دهند. پوست گردن هم مانند سایر قسمت های بدن شروع به شل شدن می کند و شلی پوست با سست شدن عضلات و ایجاد غبغب نمود پیدا می کنند. لیفت صورت و ایپیوساکشن غبغب باعث از بین رفتن این موارد می شود. و با از بین رفتن این چربی های اضافه ظاهر شما دوباره زیبا و جوان می شود.

جراحان پلاستیک از روش های گوناگونی برای از بین بردن غبغب استفاده می کنند:

  • لیپوساکشن: این روش چربی های زیر پوست را از بین می برد و غبغب و گردن را تراشیده می کند. پزشک یک برش کوچک زیر پوست ایجاد می کند. یک لوله را وارد این برش کرده و چربی را با مکش خارج می کند. لیپوساکشن معمولاً فقط به بی حسی موضعی نیاز دارد. تا ناحیه عمومی را بی حس کند.
  • لیفت صورت: این جراحی به پزشکان اجازه می دهد تا چربی و پوست شل و افتاده اطراف غبغب و گردن را از بین ببرند. بیشتر افراد در این روش تحت بی هوشی عمومی قرار گرفته می شوند. اگر چه این کار با بی‌حسی موضعی نیز امکان پذیر است.
  • لیفت گردن: انواع مختلف روش های لیفت گردن با هدف برداشتن پوست اضافی (سرویکوپلاستی) یا سفت کردن عضلات گردن (پلاتیسماپلاستی) برای بهبود خطوط گردن و غبغب انجام می شود. پزشکان اغلب  لیفت صورت سنتی را  با این روش ترکیب می کنند. که ممکن است برای چندین ماه احساس سفتی در گردن ایجاد کند.

پس از هر یک از این روش ها، می توانید انتظار داشته باشید که حدود 10 تا 14 روز کبودی و تورم را تجربه کنید. بی هوشی عمومی مورد استفاده برای برخی از جراحی های غبغب خطرات جدی برای برخی از افراد مبتلا به بیماری های جدی دارد. سیگاری ها و افرادی که داروهای ضد انعقاد مانند وارفارین مصرف می کنند. نیز ممکن است در طول هر عمل جراحی با خطر خونریزی بیشتر مواجه شوند. پزشکان می توانند لیپوساکشن غبغب را تحت بی حسی موضعی انجام دهند.

ساکشن غبغب در تهران

عوارض ساکشن غبغب:

هر زمان که ابزار خارجی وارد پوست می شود، خطراتی دارد. یک پزشک باید قبل از انجام این عمل با شما درمیان بگذارد تا مطمئن شود که تمام اطلاعات صحیح را قبل از اقدام دارید. عوارض جانبی در ساکشن غبغب می تواند شامل تورم، کبودی، از دست دادن حساسیت صورت، تغییر رنگدانه در پوست، عفونت و عدم تقارن صورت باشد.

لیپوساکشن غبغب با قرار دادن یک لوله کوچک به نام کانولا در غبغب در نواحی مختلف عمل می کند. با استفاده از مکش ملایم، مقادیر کم و استراتژیک چربی از هر محل خارج می شود. نتیجه یک نمای صاف تر و یکنواخت تر با کاهش میزان چربی زیر غبغب است. ساب منتوپلاستی با ایجاد برش های کوچک زیر غبغب و همچنین استفاده از لیپوساکشن روی گردن عمل می کند. در طول لیفت گردن، جراح برش هایی در پشت گوش و گاهی زیر غبغب ایجاد می کند، پوست اضافی را برمی دارد و عضلات گردن را سفت می کند.

مراحل لیپوساکشن غبغب:

جراح ابتدا غبغب و گردن فرد مراجعه کننده را معاینه می کند و با خودکار نشانه هایی ایجاد می کند. تا نواحی را که در آن کانول های خود را وارد می کنند، یادداشت کند.

پوست با یک محلول ضد عفونی کننده که برای کاهش خطرات عفونت طراحی شده است. به طور کامل تمیز می شود. سپس جراح داروهای آرام بخش را در صورت تمایل تجویز می کند. یا بی حس کننده موضعی ( داروهای بی حس کننده ) را به پوست تزریق می کند.

در مرحله بعد، پزشک برش هایی را معمولاً در خط مو و اطراف و پشت گوش ایجاد می کند. پزشک همچنین ممکن است پلاتیسما یا عضله گردن را سفت کند تا پوست شاداب تر به نظر برسد. در نهایت، برش های پوست را با چسب یا بخیه (بخیه) می بندد. این بخیه ها معمولاً بهبود می یابند و به دلیل خط رویش موی فرد قابل مشاهده نیستند.

جراح زیبایی سپس یک کانول لیپوساکشن را وارد می کنند و از یک حرکت عقب و جلو یا بادکش برای برداشتن چربی اضافی استفاده می کند. دکتر زیبایی توجه زیادی به میزان چربی برداشته شده از هر ناحیه برای اطمینان از ظاهر صاف و یکنواخت صورت خواهد داشت. در نهایت در صورت لزوم بانداژ اعمال می شود. این معمولا شامل یک بند مخصوص غبغب برای حمایت از پوست در حین بهبود است.

با ساب منتوپلاستی، برش های کمتری ایجاد می شود و پزشک مانند لیفت گردن، پوست اضافی را بر نمی دارد. در عوض، پزشک ماهیچه های گردن را سفت می کند تا ظاهری زیباتر به شما بدهد.

بعد از لیپوساکشن غبغب چه انتظاری باید داشت؟

پس از عمل می توانید انتظار کمی تورم و ناراحتی داشته باشید. پوست گردن و غبغب ممکن است به دلیل تورم و کبودی بسیار سفت شود. اگر برای کاهش تجمع خون و مایعات در گردن خود تخلیه های صورت دارید، پزشک معمولاً بعد از یک یا دو روز آن ها را خارج می کند.

پزشک ممکن است استفاده از پماد آنتی بیوتیک را در هر ناحیه برش توصیه کند. آن ها معمولاً توصیه می کنند برای چند روز از نور خورشید اجتناب کنید. یا مقدار زیادی آب روی صورت و غبغب قرار دهید. زمان بهبودی بستگی به روش جراحی دارد که پزشک شما استفاده کرده است. برای لیپوساکشن غبغب، این معمولا چند روز تا یک هفته قبل از بازگشت به محل کار است. برای لیفت گردن، ممکن است تا حدود دو هفته دیگر به محل کار خود بر نگردید.

پس از لیپوساکشن غبغب چه انتظاری داریم؟

پس از عمل لیپوساکشن غبغب، بیماران همچنین بانداژهایی در محل برش و پوشش سر برای حفظ فشار کافی روی غبغب به منظور تسهیل روند بهبودی خواهند داشت. روکش سر باید به سمت پایین متورم شود و همچنین مطمئن شود که پوست بیمار به درستی با خطوط غبغب مطابقت دارد. در حالی که بهبودی هر بیمار متفاوت است، معمولاً بیماران باید انتظار داشته باشند که تا یک هفته پس از جراحی لیپوساکشن غبغب از پوشش سر استفاده کنند.

در طول این دوره بهبودی، عموماً به بیماران توصیه می شود که حداقل برای چند روز و گاهی حتی یک هفته از رفتن به محل کار خودداری کنند. زیرا باید روی استراحت و آرامش تمرکز کنند. همچنین سعی کنید در روزهای بعد از عمل همیشه در وضعیت عمودی و بالا قرار بگیرید. این می تواند به روند بهبودی کمک کند، و در حالی که می تواند خواب را دشوار کند.

لیپوساکشن غبغب بعد از 1 هفته:

بهبودی لیپوساکشن غبغب بعد از 1 هفته اکثراً به صورت کامل خواهدبود. بعد از 1 هفته، بخیه ها باید برداشته شوند و اگر نگوییم تمام تورم ها و کبودی ها باید برطرف شود. در این مرحله، بیماران باید آماده باشند تا به زندگی عادی و روزمره خود بازگردند، به استثنای یک استثنا. حداقل یک ماه پس از جراحی لیپوساکشن غبغب باید از انجام فعالیت‌های شدید و ورزش اجتناب شود، زیرا هر حرکت شدید می‌تواند روند بهبودی را تجمیع کند.

اگر هنوز کبودی قابل مشاهده است، بیماران می‌توانند از آرایش برای پوشاندن کبودی استفاده کنند. اگرچه باید از آرایش کردن روی محل‌های برش خودداری کنند. ممکن است اسکارهای بسیار جزئی از برش ها وجود داشته باشد، دکتر برش های لیپوساکشن غبغب را به گونه ای ایجاد می کند که به دقت پشت گوش یا زیر غبغب پنهان شود و دیدن هر جای زخم بعدی برای افراد عادی دشوار باشد.

از نظر ظاهر دو غبغب (یا عدم وجود آن) بیمار در عرض یک هفته باید بهبود قابل توجه و مشهودی داشته باشد. با کاهش تورم، بیمار باید بتواند خط فک مشخص‌تر و گردنی صاف‌تر ببیند. با این حال، در این مرحله، نتایج نهایی هنوز قابل مشاهده نیست.

فواید لیپوساکشن غبغب:

لیپوساکشن غبغب کم خطر و در مقایسه با دیگر جراحی های زیبایی نسبتا ارزان است. می توان با برداشتن پاکت های چربی مقاوم در برابر ورزش، غبغب را برای همیشه از بین ببرد. این به این دلیل است که سلول های چربی برداشته شده از صورت هرگز باز نمی گردند.

با این حال، اگر بیمار به میزان قابل توجهی وزن اضافه کند، می تواند دوباره برگردد. ثانیاً، لیپوساکشن غبغب بافت های امتداد خط فک را جراحی می کند. علاوه بر این، این روش خط فک را مشخص می کند که ویژگی های صورت شما را متعادل می کند.

این روش عمدتاً بر اساس نیازهای بیمار انجام می شود. نتایج مورد انتظار این است که بافت های نرم زیر غبغب و در امتداد فک کاهش می یابد. گردن نازک تر به نظر می رسد. با این حال، شما باید انتظارات واقع بینانه داشته باشید. علاوه بر این، توجه به این نکته ضروری است که برخی از نتایج مانند خط فک باریکتر ممکن است چند ماه طول بکشد.

ساکشن غبغب درد دارد؟

در طول عمل، اکثر بیماران هیچ دردی را احساس نمی کنند. زیرا جراحان از بی حسی موضعی استفاده می کنند. علاوه بر این، این یک روش سرپایی است: اگر همه چیز خوب باشد، ممکن است به محض از بین رفتن بیهوشی، پزشک به شما اجازه دهد به خانه بروید. درد بعد از عمل خفیف است و باید طی پنج روز یا کمتر از بین برود.

علاوه بر این، جراح برای کمک به کنترل درد در خانه، داروهای مسکن تجویز می کند. همچنین انتظار داشته باشید که در چهار تا شش هفته اول تورم، کبودی یا ناراحتی را تجربه کنید. ممکن است لازم باشد برای یک تا دو هفته اول لباس فشرده کننده غبغب بپوشید. این کار از تورم مراقبت می کند. با این حال، بیمار می تواند پس از چند هفته به کار و روال روزانه خود بازگردد.

نتیجه گیری:

یکی از اولین چیزهایی که مردم در دیگران متوجه می شوند چهره آن هاست. هم مردان و هم زنان نگران ظاهر صورت خود هستند. این غبغب افتاده صورت را پیر می‌کند و تصوری از چاقی ایجاد می‌کند. اگرچه ممکن است فردی در سلامت کامل باشد. این می تواند باعث شود که فرد احساس عدم جذابیت کند. لیپوساکشن غبغب روشی است که در مناطقی انجام می شود که کاهش چربی از طریق کاهش وزن یا ورزش غیرممکن است.

پزشکان چربی ناخواسته را از غبغب شما جمع آوری می کنند و از آن برای پر کردن شیارها، کاهش خطوط و یا حجیم کردن لب های شما استفاده می کنند. آن ها این کار را از طریق یک برش کوچک در زیر غبغب انجام می دهند، بنابراین لازم نیست نگران ایجاد جای زخم باشید.

یکی از بهترین جراحان زیبایی که علاوه بر انجام جراحی های زیبایی، ساکشن بغب را نیز به روشی فوق العاده و بدون عوارض انجام می دهد. دکتر محمد مهجوری هستند. دکتر مهجوری در تهران اقدام به انجام جراحی های زیبایی از جمله جراحی بینی، لیفت صورت و … می کنند.

راه های ارتباطی با دکتر محمد مهجوری

موبایل: ٠٩٠٥٤٦٠٢٠٠٩

اینستاگرام: dr.mmahjouri@

کانال آپارات محمد مهجوری

کانال یوتیوب محمد مهجوری

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on facebook
ساکشن غبغب
دکتر محمد مهجوری
دکتر محمد مهجوری

عضو جامعه جراحان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *