دکتر محمد مهجوری

عضو جامعه جراحان ایران

مینی آبدومینوپلاستی

همه چیز درباره جراحی محدود شکم یا مینی ابدومینوپلاستی:

مینی ابدومینوپلاستی (تامی تاک) به برداشتن پوست بخش پاییینی شکم و برداشتن چربی با استفاده از لیپوساکشن محدود می شود. بیمار باید دارای حداقل اندک تا متوسط ​​اضافی پوست، مقدار کمی چربی شکمی و شلی عضلانی جزئی تا متوسط ​​باشد. جراح چربی شکم را در جراحی مینی لیفت شکم آسپیره می کند، زائدگی پوست فوق شرمگاهی را برطرف می کند. در موارد شلی عضلانی. قسمت میانی پوست شکم برداشته می شود. در نهایت پوست با حفظ ناف بخیه می شود. مراقبت های بعد از عمل مینی ابدو در ادامه بیان خواهند شد. مینی آبدومینوپلاستی برای افرادی که اضافه وزن زیادی ندارند و تنها به دلیل زایمان یا به دلایل ارثی. دچار کمی اضافه وزن در بخش پایینی شکم خود هستند مناسب است. این میزان چربی و افتادگی پوست نیز با ورزش و رژیم عادی از بین نمی روند. به طور کلی مینی ابدومینوپلاستی، مینی تامی تاک یک عمل جراحی پلاستیک است. که برای برداشتن چربی و پوست اضافی در قسمت تحتانی شکم. زیر ناف، برای بازگرداندن شکل ظاهری یا شکل بدن و دستیابی به ظاهر زیبایی طبیعی انجام می شود. بسیاری از بیماران از خود می پرسند که آیا به عمل جراحی کامل شکم نیاز دارند یا اینکه مینی آبدومینوپلاستی کمتر تهاجمی تغییرات مورد نظر آن ها را ایجاد می کند. هر جراحی پلاستیک، همیشه موثرترین و کم تهاجمی ترین گزینه ای را که اهداف بیمار را برآورده می کند، توصیه می کنید. در اینجا، تفاوت بین جراحی شکم کامل ابدومینوپلاستی (یا استاندارد) و مینی تاک شکم را توضیح خواهیم داد و مزایا و روش انجام آن را بررسی خواهیم کرد.

تفاوت بین مینی ابدومینوپلاستی و ابدومینوپلاستی چیست؟

در جراحی مینی ابدومینوپلاستی و ابدومینوپلاستی پوست اضافی را برداشته و بافت ماهیچه ای را سفت می کند و شکم را صاف می کند. با این حال، این دو روش در حوزه درمان و دامنه درمان متفاوت هستند. ابدومینوپلاستی سنتی تمام ناحیه شکم در بالا و پایین ناف را هدف قرار می دهد. به عنوان بخشی از این روش، جراح عضلات شکم در قسمت میانی و بالای شکم را که اغلب در دوران بارداری از هم جدا می‌شوند، ترمیم می‌کند که دیاستازیس رکتی نامیده می‌شود. علاوه بر این، برش برای ابدومینوپلاستی سنتی گسترده‌تر است، به طور کلی از باسن به باسن کشیده می‌شود، اگرچه هنوز هم در پایین شکم، درست بالای استخوان شرمگاهی قرار دارد. پوست تا ناحیه برش به سمت پایین کشیده می شود، آن را سفت تر می کند و علائم کشش را کاهش می دهد یا از بین می برد. ابدومینوپلاستی سنتی ممکن است شامل لیپوساکشن باشد و نیاز به ایجاد یک ناف جدید داشته باشد. در مینی ابدومینوپلاستی، برش هنوز کم است، اما 6 تا 12 اینچ کوتاهتر است، و این روش تنها پوست شل و بافت عضلانی زیر ناف را هدف قرار می دهد.

مزایای روش مینی آبدومینوپلاستی:

مینی ابدومینوپلاستی، مینی تام تاک به منظور کاهش سنگینی زیر شکم و باسن انجام می شود تا بتوانید لباس مورد نظر خود را بپوشید و عزت نفس خود را افزایش دهید. به خصوص برای بازیابی فرم بدن خود پس از زایمان مناسب است! مینی تامی تاک می‌تواند جوانی، شکم صاف، بعد از بارداری، پس از زایمان یا کاهش وزن را به شما بازگرداند. مینی ابدومینوپلاستی نسبت به تامی تاک کامل تهاجمی کمتری دارد و زمان بهبودی کوتاهی دارد. بیماران دیابتی ممکن است بعد از مینی ابدومینوپلاستی با بهبود کنترل قند خون یا کاهش نیاز به دارو کمتری داشته باشند. بهبود فرم بدن می تواند اعتماد به نفس و راحتی شما را افزایش دهد و شما را قادر می سازد تا به طور موثر برای حفظ وزن و فرم بدن خوب ورزش کنید.

مینی آبدومینوپلاستی برای چه افرادی مناسب است؟

اگر به دلیل شلی پوست و چربی اضافی در ناحیه پایین شکم خود که با رژیم غذایی و ورزش خوب کاهش نمی‌یابد، شرایط پزشکی جدی ندارید و اضافه وزن قابل توجهی ندارید، دوست دارید فرم بدن خود را بهبود ببخشید، مینی ابدومینوپلاستی. شکم به احتمال زیاد برای شما مناسب است. برای دستیابی به شکل دهی بهینه بدن ممکن است نیاز به لیپوسکلپچر VASER نیز داشته باشید.توصیه می کنیم قبل از انجام جراحی مینی ابدومینوپلاستی تا حد امکان به وزن ایده آل خود نزدیک شوید. حفظ یک رژیم غذایی خوب و کاهش وزن قبل از جراحی بسیار مهم است.

بیهوشی در جراحی مینی آبدومینوپلاستی:

جراحی مینی ابدومینوپلاستی ( Mini abdominoplasty ) تحت بیهوشی عمومی و معمولاً به صورت روزانه انجام می شود و نیاز به بیهوشی عمیق و مراقبت های سخت پس از جراحی ندارد. انجام مینی ابدومینوپلاستی به طور معمول تقریباً ۱ و نیم ساعت طول می کشد و پس از انجام این زمان با توجه به بدن هر فرد نیم تا یک ساعت بعد به هوش می آید.

جای زخم پس از جراحی مینی آبدومینوپلاستی:

متأسفانه داشتن اسکار در نتیجه مینی ابدومینوپلاستی امری طبیعی است، اما تمام تلاش می‌شود تا جای زخم به حداقل برسد و تا حد امکان نامشخص باشد. هدف دستیابی به جای زخمی است که تا حد امکان کوتاه باشد و پس از بهبودی کامل به سختی قابل مشاهده باشد. جای زخم در خط شلوار – خط بیکینی قرار می گیرد. وسعت اسکار با توجه به مقدار پوست اضافی که باید برداشته شود تعیین می شود.انجام جراحی پلاستیک همزمان با جراحی از بروز اسکار جلوگیری می کند.

آیا در زمان مینی ابدومینوپلاستی نیاز به سفت شدن عضلات شکم وجود دارد؟

کشش عضلات پایین شکم در دوران بارداری و همچنین با افزایش سن رخ می دهد و در نتیجه دور چربی دور کمر افزایش پیدا می کند. بنابراین در زمان انجام مینی ابدومینوپلاستی، در صورت لزوم، عضلات زیر شکم سفت می شوند.

آیا در زمان مینی ابدومینوپلاستی از درن استفاده می شود؟

در LBPS، ما معتقدیم که هر گونه خون یا مایع زیر پوست شکم منجر به التهاب و اسکار می شود که می تواند بهبودی را طولانی تر کرده و کیفیت نتیجه شما را کاهش دهد. بنابراین، در صورت لزوم، در زمان جراحی مینی آبدومینوپلاستی ، درن ها قرار داده می شوند. تمامی درن ها قبل از خروج از بیمارستان برداشته خواهند شد.

آیا مینی ابدومینوپلاستی با هر روش دیگری قابل ترکیب است؟

بله. به طور معمول، لیپوساکشن VASER، در زمان مینی ابدومینوپلاستی به خصوص در اطراف باسن، بیرونی ران یا داخل ران انجام می شود تا شکل زیبایی از نظر زیبایی متعادل به دست آید. مینی ابدومینوپلاستی را می توان با جراحی سینه مانند بالا کشیدن، ماستوپکسی یا جراحی ایمپلنت سینه نیز انجام داد. آنچه برای شما ممکن و ایمن است به اهداف و شرایط فردی شما بستگی دارد. در LBPS، ما می دانیم که جراحی مینی ابدومینوپلاستی یک تصمیم مهم و دلهره آور برای شما است و هدف ما این است که از شما قبل، حین و مدت ها بعد از جراحی حمایت کنیم. از اولین تماس شما تا بازدید بعدی یک ساله شما، ما بالاترین استانداردهای مراقبتی را برای شما ارائه خواهیم کرد تا خطرات را تا حد امکان به حداقل برسانید و نتایج بهینه را برای شما فراهم کنیم.

مدت زمان بهبودی چقدر است؟

درد/ناراحتی خفیف تا متوسط ​​برای 3 تا 5 روز انتظار می رود. بیماران می توانند پس از 3 روز به فعالیت های عادی روزانه خود بازگردند، اما به مدت 6 هفته از ورزش/فعالیت شدید خودداری کنند. پوشیدن لباس ساپورت در 3 هفته اول شبانه روز و 3 هفته دوم در روز ضروری خواهد بود. اکثر تورم در عرض 3 تا 4 هفته برطرف می شود، اما ممکن است تا 3 ماه طول بکشد تا به حالت عادی برگردد. نتایج اول از همه طبیعی است. هدف از جراحی مینی ابدومینوپلاستی تام، بازگرداندن تناسبات شما برای دستیابی به ظاهر زیبایی طبیعی است. نتیجه ابدومینوپلاستی اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد. به شما اجازه می دهد لباسی را که می خواهید بپوشید و احساس راحتی بیشتری کنید. انتظار می رود نتایج جراحی مینی ابدومینوپلاستی در صورت انجام همراه با رژیم غذایی مناسب و ورزش دائمی باشد. با این حال، باید توجه داشته باشید که در صورت افزایش وزن به دنبال مینی ابدومینوپلاستی ، نتایج جراحی شما مطلوب نخواهد بود.

خطرات مینی ابدومینوپلاستی چیست؟

در همه روش های جراحی مشترک، همیشه خطراتی در ارتباط با جراحی وجود دارد. با این حال، جراحی مینی ابدومینوپلاستی زمانی که توسط یک جراح پلاستیک و زیبایی کاملاً ماهر و آموزش دیده در بیمارستان ها با مراقبت های بالا انجام شود، یک عمل ایمن است. خطرات رایج عبارتند از خونریزی (کمتر از 0.5٪)، عفونت (کمتر از 0.5٪) تأخیر در بهبود پوست و جمع آوری سروما (مایع زیر پوست). هر یک از این خطرات ممکن است به جراحی تجدید نظر نیاز داشته باشد. سایر خطراتی که ممکن است رخ دهد عبارتند از: جای زخم ضعیف – هیپرتروفیک یا کلوئید، لخته شدن خون – DVT و PE (0.5٪)، عدم تقارن، بی حسی پوست.

مینی ابدومینوپلاستی و بارداری:

مینی ابدومینوپلاستی بر برنامه ریزی های شما برای بارداری آینده تاثیری نخواهد داشت و هیچ مشکلی در دوران بارداری یا بعد از آن ایجاد نخواهد کرد. باید توجه داشته باشید که بارداری باعث کشیدگی بیشتر شکم شما می‌شود و احتمالاً بعد از زایمان نیاز به تجدید مینی ابدومینوپلاستی خواهید داشت. مینی ابدو در سزارین! در حال حاضر جایگزینی برای مینی ابدومینوپلاستی برای افرادی که دارای پوست و چربی اضافی قابل توجهی در قسمت پایین شکم هستند وجود ندارد. با این حال، برای بیمارانی که مایل به بهبود اندک هستند و می‌خواهند از جراحی اجتناب کنند، درمان‌های غیرجراحی معمولاً به صورت ترکیبی – Velashape می‌توانند به طور موثر چربی اضافی را کاهش داده و پوست را سفت کنند. هر دوی این درمان ها با بهبود تدریجی کانتور بدن، گزینه ای بدون درد را ارائه می دهند.

اقدامات پیش از جراحی مینی ابدومینوپلاستی:

وزن: توصیه می شود در صورت لزوم قبل از جراحی وزن خود را کاهش دهید. سیگار کشیدن: ضروری است حداقل 3 هفته قبل از جراحی و تا زمانی که زخم ها به طور کامل بهبود یابند یا حداقل 2 هفته پس از آن، آن را ترک کنید. داروها: از مصرف مسکن های نوع آسپرین/ایبوپروفن به مدت 3 هفته قبل و بعد از عمل خودداری کنید.

مراقبت های بعد از عمل مینی ابدو:

وضعیت بدن: پوست شکم سفت می شود و معمولاً نمی توانید برای چند روز صاف بایستید. حمایت از پوست: شورت دوچرخه سواری سفت یا شلوار کمربند باید به مدت 3 هفته بعد از عمل در روز و شب و سپس 3 هفته در طول روز پوشیده شود. این به حمایت از پوست شکم و کاهش تورم بعد از عمل کمک می کند. ورزش: به مدت 6 هفته از ورزش های شدید، از جمله بلند کردن کیسه های خرید سنگین و غیره خودداری کنید. 4 هفته پس از جراحی ورزش های متوسط ​​مانند پیاده روی یا شنا توصیه می شود. دوش گرفتن: دوش گرفتن فقط در خانه و روزانه پس از آن مجاز است. مراقبت از جای زخم: نوار Micropore (1 اینچ) را به مدت 3 ماه در امتداد جای زخم قرار دهید تا از کشش جلوگیری کنید و نرم شدن جای زخم را تسریع کنید. ویتامین بعد از این مدت می توان از کرم های E استفاده کرد. درد: ناراحتی متوسط ​​مورد انتظار است کبودی: ناشایع، ممکن است 2 تا 3 هفته طول بکشد. از مصرف آسپرین/ایبوپروفن خودداری کنید. Exparel یک بی‌حس کننده موضعی غیر مخدر که معمولاً برای چند روز در دیواره شکم بی‌حسی ایجاد می‌کند، به طور چشمگیری ناراحتی بعد از عمل را کاهش می‌دهد و نیاز به مواد مخدر پس از جراحی را کاهش می‌دهد*. مواد مخدر اغلب مسئول تهوع، استفراغ و یبوست پس از عمل هستند. هنگام استفاده از Exparel، ناراحتی بعد از عمل به طور چشمگیری کمتر از آنچه در گذشته دیده بودیم وجود دارد*! چند نفر از بیماران اخیر ما به راحتی در همان روز عمل جراحی سرپایی می کنند و در چند روز اول فقط چند قرص (دقیقاً 2 یا 3!) مصرف می کنند.

زمان بهبودی پس از مینی ابدومینوپلاستی:

زمان بهبودی پس از مینی ابدومینوپلاستی بین دو تا شش هفته متغیر است، این زمان برای هر بیمار متفاوت است. البته، بهبودی یک روند مداوم است، بنابراین شما می توانید به تدریج کارهای بیشتری انجام دهید، اما به عنوان یک دستورالعمل کلی، ما شاهد رانندگی بیماران در عرض یک تا دو هفته و بازگشت به محل کار در عرض یک تا سه هفته هستیم. برخی برای دستیابی به این اهداف زمان بیشتری نیاز دارند. همه چیز به فرد، میزان انگیزه شما و نوع کاری که انجام می دهید بستگی دارد.

راه های ارتباطی با دکتر محمد مهجوری

موبایل: ٠٩٠٥٤٦٠٢٠٠٩

اینستاگرام: dr.mmahjouri@

کانال آپارات محمد مهجوری

کانال یوتیوب محمد مهجوری

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on facebook
مینی آبدومینوپلاستی در تهران
دکتر محمد مهجوری
دکتر محمد مهجوری

عضو جامعه جراحان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارتباط با دکتر