دکتر محمد مهجوری

عضو جامعه جراحان ایران

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی:

جراحی بینی فانتزی، مدلی دیگر از جراحی بینی ( رینوپلاستی ) است. این عمل بینی طرفداران خاص خود را دارد. همانند دیگر جراحی های بینی نیز دارای مدل هایی بوده و انواع آن شامل جراحی بینی فانتزی عروسکی، جراحی بینی فانتزی طبیعی و عمل بینی نیمه فانتزی می باشند.

این نوع جراحی در میان خانم ها بیشتر مورد پسند بوده و متقاضی آن برای جراحی بینی فانتزی هستند. در عمل بینی فانتزی، بینی به صورت سربالا در آمده و نسبت به دیگر نوع جراحی بینی نوک بینی سر بالاتر خواهد بود. در مدل بینی فانتزی عروسکی به دلیل کوچک شدن زیاد بینی. ممکن است در برخی از زیباجویان سبب ایجاد مشکل در تنفس گردد. اما اگر این جراحی توسط متخصص و پزشک ماهر و با تجربه انجام بگیرد مشکلات تنفسی به حداقل و یا بدون مشکل خواهد بود.

به طور کلی هدف از جراحی بینی رفع مشکلات ظاهری و در برخی از افراد بهبود تنفس در کنار بهبود ظاهر آن است. عمل بینی نوع فانتزی در بینی های گوشتی و استخوانی قابل اجرا بوده ولی در زیباجویانی که بینی استخوانی دارند نتیجه بهتری خواهد داد.

به طور معمول افرادی که خواهان بینی فانتزی هستند به دکتر اصرار می کنند تا بینی آن ها را بیش از حد کوچک و سربالا نماید که این کار درست نیست و نباید در کوچک کردن بینی افراط نمود. زیرا هم ظاهر آن را ناپسند کرده و هم مشکل تنفسی به همراه دارد. برای نمونه بینی افراد مشهوری چون مایکل جکسون بیش از حد بالا کشیده شده و ظاهر زیبایی ندارد. در مقابل بینی بازیگر معروف اما استون یکی زا زیباترین بینی ها را دارد که مدل بینی او یکی از پرتقاضاترین فرم های جراحی بینی است.

جراحی بینی فانتزی در تهران

مدل بینی فانتزی طبیعی :

در جراحی بینی فانتزی، جراح می تواند بینی زیباجو را با توجه به جلسات مشاوره و تایید نهایی فرد متقاضی به صورت فانتزی اما از نوع طبیعی آن عمل کند. در این مدل از عمل بینی نوک بینی سر بالا بوده اما به نسبت دیگر مدل ها زیاد سر بالا نیست. طبیعی بودن یعنی این که بینی فرد در نگاه دیگران زود تشخصی داده نشود که جراحی شده و شکل طبیعی و نرمالی داشته باشد. اگر کسی که قبلا شما را ندیده باشد و بعد از عمل ببینید خیلی متوجه نشود که بینی عمل شده است.

همان گونه که از نام جراحی فانتزی مشخص است سر بالا بودن از مشحصات این مدل عمل بینی می باشد ولی در حد نرمال و زیبا این بالا کشیدگی نوک بینی انجام خواهد شد. به عبارت دیگر به جراحی بینی فانتزی طبیعی می توان عمل نیمه فانتزی نیز لقب داد.

جراحی بینی نیمه فانتزی امروزه یکی از پر طرفدارترین روش ها در جراحی بینی به خصوص در بین خانم ها می باشد. جراحی بینی نیمه فانتزی ترکیبی از جراحی بینی طبیعی و فانتزی است. تغییرات ایجاد شده در این جراحی به حدی خواهد بود که علاوه بر اصلاح ظاهر بینی و حفظ ظاهر طبیعی آن، سعی کنید نوک بینی را کمی بالا بیاورید و قوس کمی در نمای جانبی بینی ایجاد کنید. به طوری که بینی فرد بیش از حد غیر طبیعی یا فانتزی به نظر نرسد.

مدل بینی فانتزی عروسکی :

شکل بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد، در درجه اول شکل استخوان ها و غضروف بینی. در طی جراحی بینی، پزشکان می توانند با صاف کردن، بزرگ کردن و تقویت استخوان ها یا غضروف بینی، شکل بینی را دست کاری کنند.

در مدل عمل بینی فانتزی عروسکی که بیشتر خانم ها متقاضی این نوع جراحی هستند. بینی به صورت بسیار زیادی کوچک شده و نوک بینی سر بالا خواهد شد. به گونه ای که در همان نگاه اول به بینی فرد خواهید فهمید که توسط جراحی به این شکل در آمده است. اما اگر توسط دکتر ماهر و کار بلد این نوع جراحی صورت بگیرد به عبارتی عملی بودن آن برای دیگر افراد تا حدی کاهش پیدا کرده و به صورت طبیعی تری به مدل عروسکی تبدیل خواهد شد.

جراخی بینی مدل عروسکی برای افرادی که صورتی ریز دارند بسیار مناسب بوده و در بینی های استخوانی به نسبت بینی های گوشتی بهتر جواب خواهد داد و به نتیجه مطلوب خواهید رسید.

عمل بینی فانتزی استخوانی :

همان گونه که در بالا به آن اشاره کردیم در بینی های استخوانی جراحی به صورت فانتژی بهتر صورت می گیرد. زیرا در این بینی های استخوانی پوست نازک و غضروف قوی است. در مقابل، بینی گوشتی دارای غضروف ضعیف، پوست شل و ضخیم است. افرادی که بینی های گوشتی دارند هرگز انتخاب مناسبی برای جراحی بینی نیمه فانتزی نیستند و بهترین روش برای این نوع بینی، جراحی بینی طبیعی است.

عمل بینی فانتزی گوشتی:

بینی هایی که از نوع گوشتی هستند و آن را در مقاله ای جدا در بخش جراحی بینی گوشتی به تفصیل شرح دادیم. را نیز می توان به صورت فانتزی عمل کرد و تبدیل به بینی فانتزی نمود. پزشک سعی می کند سایز و شکل بینی را با سایر قسمت های صورت هماهنگ کند و باعث می شود نوک بینی کمی بالاتر از حد معمولی و قوس آن کمی بلندتر شود.

نکاتی درباره جراحی بینی فانتزی:

باید در انجام این عمل به تناسب صورت و دیگر اجزای صورت دقت کرد. زیرا کوچک کردن زیاد بینی بدون در نظر گرفتن سایر اجزای صورت ممکن است نتیجه ای زیاد رضایت بخش نداشته باشد. همچنین اندازه سوراخ های بینی را نباید از یک حد کوچک تر کرد، چون این کار می تواند به عملکرد تنفسی بینی فرد آسیب برساند و در تنفس او را دچار مشکل کند. از دیگر موارد مورد توجه  بخصوص برای پزشک این است که فاصله میان لب بالا و بینی باید به گونه ای باشد که بینی خوکی شکل نشود.

این نکته مهم را نباید فراموش کرد که بینی ای که به صورت طبیعی عمل شده باشد قابلیت جراحی شدن به صورت نیمه فانتزی و فانتزی را دارد. ولی برعکس این موضوع سخت تر است و در بعضی موارد حتی نشدنی است. یعنی اگر شما تصمیم به عمل جراحی به صورت نیمه فانتزی یا فانتزی گرفتید، پس از عمل اگر به هر دلیلی از فرم بینی خوشتان نیاید، عمل جراحی ترمیمی برای شما دشوارتر خواهد بود. همچنین در صورت انجام شدن عمل بینی فانتزی استخوانی و مدل بینی فانتزی سربالا هزینه بیشتری را برایتان به همراه خواهد داشت.

هزینه عمل بینی فانتزی در تهران:

در ابندا و قبل از این که اقدام به عمل بینی کنید در جلسه اول و مشاوره با دکتر بی شک از هزینه جراحی توسط دکتر مورد نظر خود سوال خواهید پرسید. هزینه عمل بینی با توجه به نوع بینی (عمل بینی فانتزی استخوانی یا گوشتی) و مهارت و تجربه جراح زیبایی متفاوت است.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی در تهران توسط دکتر محمد مهجوری، می توانید با روش های ارتباطی که در پایان بحث قرار داده ایم از هزینه جراحی مورد نظر خود اطلاع پیدا کنید.

سوالات متداول درباره جراحی بینی:

  • یکی از سوالات همیشگی مراجعین در مورد حمام کردن پس از عمل جراحی است. باید گفت که 24 ساعت پس از عمل جراحی بینی دوش گرفتن با آب دارای دمای معمولی و زمان کوتاه هیچ گونه مشکلی ندارد. اگر آتل خیس شد پس از اتمام استحمام با باد خنک سشوار آن را خشک کنید.

 

  • سوال دیگر درباره شنا کردن پس از جراحی بینی است. در این مورد می توان گفت 3 ماه پس از عمل بینی، استخر رفتن . شنا کردن مانعی نداشته ولی باید توجه کرد که شیرجه زدن در آب 6 ماه بعد عمل مجاز می باشد.

 

  • تا چند وقت بعد از عمل بینی باید چسب بزنیم؟ زمان چسب زدن بعد از عمل بینی بسته به شرایط و وضعیت بینی متفاوت خواهد بود. اما به طور معمول 2 ماه چسب زدن بعد از برداشتن آتل می تواند در نتیجه نهایی و شکل گیری بینی موثر باشد.

 

  • خوردن آب کرفس و آناناس برای کاهش کبودی و ورم پس از عمل موثر است؟ تاثیری که این دو ماده غذایی بر کاهش ورم و کبودی دارند از لحاظ علمی اثبات شده نیستند. اما می توانند تاثیر مثبت داشته و زیباجو آن ها را مصرف نماید. اما مصرف زیاد آناناس و کرفس ممکن است موجب حالت تهوع، اسهال و یا افت شدید فشار خون گردد. پس نباید بیش از حد مصرف کرد.

 

  • گداشتن عینک بعد از عمل ممکن است؟ بعد از برداشتن آتل حداقل 2 ماه استفاده از عینک غیر مجاز است. در صورت لزوم عینک را با چسب به پیشانی خود بچسبانید تا فشار بر روی بینی وارد نشود. یا می توانید پس از زدن چسب، زیر پدال عینک پنبه گداشته و آن را با چسب بچسبانید و عینک را روی آن قرار دهید. البته بهتر است از لنزهای طبی تا بهبود بینی استفاده کنید.

دیگر سوالات درباره جراحی بینی:

  • یکی دیگر از سوالات رایج که مراجعه کنندگان از دکتر می پرسند درباره مسواک زدن پس از عمل زیبایی بینی است. در ج.اب باید گفت که هیچ منع و محدودیتی در مسواک زدن پس از عمل وجود ندارد و حتی از روز اول ( 24 ساعت پس از عمل ) امکان پذیر می باشد.

 

  • چند وقت بعد از جراحی بینی می توان باردار شد؟ بهتر است تا باردار شدن را تا 3 ماه پس از عمل بینی به تعویق انداخت.

 

  • پس از عمل بینی می توان استعمال دخانیات ( کشیدن سیگار و قلیان و … ) داشت؟ یکی از نکات مهم و تاثیر گذار در نتیجه نهایی بینی استعمال نا به جای دخانیات است. نکته ای که باید توجه نمود این است که حداقل تا 2 ماه پس از جراحی بینی استفاده از هر گونه دخانیات اعم از سیگار و قلیان ممنوع است.

 

  • چند وقت بعد از انجام عمل زیبایی بینی می توانیم ورزش کنیم؟ انجام ورزش های سبک بعد از گذشت 1 ماه و ورزش های سنگین بعد از 2 ماه مجاز است.

 

  • بعد از عمل بینی کی می توانیم سره کار برویم؟ کار سبک به گونه ای که به بینی فشار نیاید بعد از 1 هفته امکان پذیر بوده و در صورت داشتن کارسنگین بهتر است تا سره کار رفتن خود را بعد از 10 الی 12 روز با مراقبت شروع کرده و انجام دهید.

راه های ارتباط با دکتر محمد مهجوری از جراحان زیبایی تهران:

برای اطلاع از این که هزینه جراحی بینی فانتزی در تهران و توسط دکتر مهجوری که عضو جامعه جراحان ایران می باشند چگونه است و با چه قیمتی انجام می گیرد. در زیر این متن راه ارتباط با دکتر مهجوری و بیان سوالات را دکر کرده ایم:

راه های ارتباطی با دکتر محمد مهجوری

موبایل: ٠٩٠٥٤٦٠٢٠٠٩

اینستاگرام: dr.mmahjouri@

کانال آپارات محمد مهجوری

کانال یوتیوب محمد مهجوری

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on facebook
جراخی بینی فانتزی
دکتر محمد مهجوری
دکتر محمد مهجوری

عضو جامعه جراحان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *