دکتر محمد مهجوری

عضو جامعه جراحان ایران

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی با غضروف ضعیف

جراحی بینی گوشتی یکی از انواع جراحی های زیبایی است. این جراحی بیشتر جهت زیبا نمودن بینی و بهبود ظاهر زیباجو انجام می گیرد. البته در مواردی نیز در کنار زیبایی برای رفع نواقص بینی از جمله رفع مشکل تنفسی و انحراف بینی انجام می گیرد. همان گونه که مطلع هستید جراحی بینی یا به اصطلاح پزشکی آن رینوپلاستی ( Rhinoplasty ) در ایران یکی از عمل های پر طرفدار زیبایی به شمار می آید. در ابتدا نگاهی کوتاه به انواع بینی و جراحی های آن می اندازیم. سپس به سوالاتی نظیر آیا بینی گوشتی بعد از عمل برگشت می کند؟، سن جراحی بینی گوشتی و هزینه جراحی بینی گوشتی در تهران و … جواب خواهیم.

بینی در افراد به شکل های متفاوت می باشد. برخی دارای بینی استخوانی هستند و برخی دیگر بینی گوشتی و یا ترکیبی از این دو ( استخوانی – گوشتی ) را دارند.

جراحی های زیبایی بینی به دسته های جراحی بینی گوشتی، جراحی بینی استخوانی و جراحی فانتزی یا همان عروسکی تقسیم می شوند.

بسته به نظر خود فرد و مشورت با دکتر متخصص، نوع مناسب بینی برای جراحی به زیباجو معرفی می شود. همه دوست دارند نتیجه عملشان به صورت عالی بوده و در نهایت کار از آن رضایت داشته باشند و همان مدلی که دوست دارند را برای بینی خود مشاهده کنند.

ما در این مقاله قصد داریم شما را با نمونه کارهای دکتر مهجوری که یکی از بهترین متخصصان جراحی زیبایی در تهران هستند بیشتر آشنا کنیم. نمونه ای از جراحی هایی که دکتر مهجوری در زمینه زیبایی انجام می دهند جراحی بینی گوشتی می باشد.

جراحی بینی دکتر مهجوری

چگونه بدانیم بینی گوشتی داریم؟ ( بینی گوشتی چیست؟)

برای جواب این سوال باید بگوییم به بینی هایی گوشتی می گویند که پوست ضخیمی دارند و پهن هستند. به همین دلیل به بینی گوشتی بینی پهن نیز گفته می شود. به دلیل قرار گرفتن چربی در زیر پوست بزرگ به نظر رسیده و نوک بینی پایین می باشد.

رایج ترین نوع بینی، بینی گوشتی است. این نوع بینی که برخی از افراد آن را «مدل انیشتین» می نامند، به دلیل ظاهر پیازی شکل خود شناخته شده است.به طور معمول، بینی های گوشتی با شکل بزرگ و بیرون زده مشخص می شوند. آنها حتی ممکن است کوچک باشند. علاوه بر آلبرت انیشتین، بسیاری از افراد مشهور از جمله پرنس فیلیپ و مارک رافالو بینی گوشتی دارند.

بینی گوشتی در هر دو جنس زن و مرد وجود دارد اما به دلیل هورمون مردانه و چربی پوست بیشتر آن را در مردان شاهد هستیم. به طور کلی بینی های گوشتی دارای نوک بینی پهن و افتاده در قسمت نوک آن می باشند.

جراحی بینی گوشتی با لیزر:

ممکن است در زمان اقدام برای عمل بینی خود با اصطلاح جراحی با لیزر برخورد کرده باشید. این نکته را باید خاطر نشان کرد که در جراحی بینی چه بینی گوشتی داشته باشید و چه استخوانی، این کار به صورت جراحی انجام می گیرد. به عبارت ساده تر حتما باید بینی برش داده شود حال به صورت باز باشد ( برش بر روی پوست مابین حفره های بینی ) یا بسته ( عدم برش بر روی بخش بیرونی بینی و تمامی برش ها در داخل آن انجام می شوند ).

پس جراحی بینی با لیزر تنها یک شعار برای جلب مشتری از سوی برخی پزشکان زیبایی بوده که حقیقت ندارد و حتما باید برش بر روی بینی انجام گیرد و بدون جراحی نمی توان بینی را کوچک و متناسب نمود.

در صورتی که بینی خوش فرم و متناسبی دارید و فقط در بخش نوک بینی دچار مشکل هستید انجام جراحی تیپ پلاستی نیز توصیه خواهد شد.

عمل بینی گوشتی

بینی گوشتی بعد از عمل ( آیا بینی گوشتی بعد از عمل برگشت می کند؟)

یکی از سوالات اولیه هر زیباجو به دکتر زیبایی در زمینه جراحی بینی بخصوص جراحی بینی گوشتی این سوال می باشد که : آیا بینی بعد از عمل به شکل اول خود بر می گردد یا نه؟

به دلیل وجود چربی و پوست ضخیم که در این مدل بینی ها وجود دارد بعد از جراحی در مقایسه با بینی استخوانی مدت زمان بیشتری ورم آن باقی مانده و تا رسیدن به نتیجه نهایی باید حدود یک سال منتظر بود تا ورم بینی از بین برود.

اما این تصور که بعد از عمل بینی به حالت قبل بر می گردد درست نیست. البته باید در انتخاب دکتر دقت کرد و کار را به متخصص و پزشک با تجربه وا گذار نمود.

عوارض عمل بینی گوشتی:

هر گونه جراحی بی شک دارای عوارضی بوده اما به دلیل وجود مزیت ها و در بیشتر موارد ضروری بودن آن می توان از عوارضی که برای بیمار به همراه خواهد داشت چشم پوشی کرد و حتی در مواردی حتی آن عوارض را متوجه نشد!

در مورد جراحی بینی گوشتی باید بگوییم که این نوع جراحی با نوع دیگر عمل های بینی تفاوتی درعوارضش ندارد. البته عوارض کوتاه مدت بوده و سریع رفع خواهند شد. در ادامه به برخی از آن ها اشاره ای مختصر خواهیم کرد:

• ورم بینی
• کبودی و قرمزی چشم ها

در بخش مربوط به ورم بینی بعد از عمل، این متورم شدن موقتی بوده و 90 درصد ورم در 4 تا 8 هفته بعد از جراحی بینی از بین می رود. اما برای کامل از بین رفتن ورم بینی بیمار به حدود شش ماه تا یک سال زمان نیاز خواهد بود. بنابراین نباید بلافاصله بعد از عمل بینی گوشتی به اظهار نظر درباره شکل و فرم آن بپردازید.

حتی در برخی از موارد به زیباجویانی که وسواس دارند سفارش می شود در هفته های اول از قرار گرفتن در جلو آینه تا حدودی صرف نظر کنند.

همچنین کبودی و قرمزی چشم دیگر عوارض بعد از جراحی بینی هستند. این عوارض نیز موقتی بوده و بعد از مدت زمان یک یا دو هفته بهبود خواهند یافت. در روزهای اولیه بعد از عمل کبودی های دور چشم و زیر آن قرمز رنگ هستند و با گذشت زمان به رنگ های سبز و بنفش تغییر رنگ داده تا به طور کامل از بین می روند.

در قرمز شدن چشم ها نباید نگران بود زیرا این مشکل به دلیل خونریزی های زیر پوست بینی به وجود می آیند و به چشم ها در حین جراحی فشار و آسیبی وارد نخواهد شد.

دوره نقاهت در جراحی بینی گوشتی چقدر است؟

بعد از انجام عمل بینی فرقی ندارد که جراحی شما مربوط به بینی گوشتی باشد و یا استخوانی. در هر صورت نیاز به طی کردن دوران نقاهت دارید. این دوره برای هر بیمار لازم و ضروری بوده و برای به دست آوردن نتیجه عالی از جراحی بینی گوشتی با غضروف ضعیف خود نیاز است تا به مواردی که دکتر قبل از عمل به زیباجو می گوید اهمیت داد و آن ها را بعد از عمل بینی رعایت کرد.

بیشتر افراد بعد از سپری شدن یک هفته از عمل بهبود زیادی پیدا خواهند کرد تنها کبودی ها به دور چشمانشان باقی می ماند و بینی متورم است. که این موارد نیز در طی چند ماه رفع خواهند شد.

جراحی بینی دکتر محمد مهجوری

اقدامات لازم بعد از جراحی بینی گوشتی:

بعد از ترخیص از بیمارستان یا کلینیک در خانه نیز باید به استراحت بپردازید. پس از جراحی از جمله جراحی بینی گوشتی با غضروف ضعیف باید در رختخواب استراحت کنید و سر خود را بالاتر از قفسه سینه قرار دهید تا خونریزی و تورم کاهش یابد. به دستور پزشک خود موارد زیر را تا چند هفته رعایت کنید تا بهترین نتیجه را از عمل خود داشته باشید:

1- از انجام فعالیت های سنگین مانند ایروبیک و دویدن خودداری کنید.

2- زمانی که روی بینی خود بانداژ دارید به جای دوش حمام بگیرید.

3- از حالات شدید چهره مانند لبخند زدن یا خنده خودداری کنید.

4- لباس هایی بپوشید که در جلو بسته می شوند. لباس هایی مانند پیراهن یا ژاکت را روی سر خود نکشید.

5- دندان های خود را به آرامی مسواک بزنید تا حرکت لب بالایی را محدود کنید.

6- برای جلوگیری از یبوست از غذاهای پر فیبر مانند میوه ها و سبزیجات استفاده کنید. یبوست می تواند باعث زور زدن شما شود و به محل جراحی فشار وارد کند.

7- برای جلوگیری از فشار بر بینی، عینک یا عینک آفتابی را روی بینی خود قرار ندهید. می‌توانید از گونه‌ها استفاده کنید یا عینک را به پیشانی خود بچسبانید تا زمانی که بینی تان خوب شود. این اقدام را حداقل تا 4 هفته پس از جراحی انجام دهید.

8- از جویدن زیاد غذا خودداری کنید و در طول دوران نقاهت غذاهایی مصرف کنید که نیاز به جویدن زیاد ندارند. لازم نیست مدام سوپ بخورید. غذا نرم و نیاز به زیاد جویدن نداشته باشد کافی است.

تصورات اشتباه درباره عمل بینی پهن ( گوشتی ):

این تصور که بینی گوشتی بعد از عمل دوباره به حالت قبلی خود بر می گردد و پهن خواهد شد. یکی از تصورات غلط در این باره است. همچنین برخی معتقد هستند که حس بویایی پس از جراحی بینی پهن و دیگر عمل های بینی از دست خواهد رفت و دچار اختلال می شود. که این باور نیز به دلیل عدم دستکاری بخش سقف بینی که دارای اعصاب بویایی می باشد این مشکل به وجود نخواهد آمد.

سن مناسب برای انجام جراحی بینی گوشتی:

سن یکی از گزینه های مهم برای انجام عمل زیبایی بخصوص جراحی بینی می باشد. دخترها به دلیل رشد سریع تری که نسبت به پسرها دارند در سن بالای 16 سالگی نیز می توانند این جراحی را برایشان انجام داد و پسرها نیز در سن بالای 17 سال می توانند بینی خود را عمل کنند.

اما به طور معمول و برای از بین رفتن نگرانی بابت تکمیل شدن فرایند رشد پزشکان زیبایی این جراحی بینی بخصوص جراحی بینی گوشتی با غضروف ضعیف را در سن 18 سالگی به بعد بر روی زیباجویان انجام می دهند. فیلم جراحی بینی گوشتی برای مشاهده بیشتر شما موجود می باشد.

هزینه عمل بینی گوشتی:

هر جراحی بی شک برای بیمار دارای هزینه خواهد بود. این هزینه در مورد جراحی های زیبایی ممکن است به نسبت دیگر جراحی ها حتی بیشتر نیز باشد. در مراجعه اولیه به دکتر زیبایی بخصوص از هزینه انجام عمل بینی سوال پرسیده خواهد شد. تا زیباجو بداند برای انجام عمل بینی گوشتی خود چقدر باید هزینه کند.

هزینه جراحی بینی گوشتی در تهران بسته به نوع عمل و کارهایی که برای آن انجام می گیرد متفاوت بوده و توسط دکتر به بیمار اطلاع داده خواهد شد.

برای اطلاع از این که جراحی بینی گوشتی با غضروف ضعیف، هزینه جراحی بینی گوشتی در تهران و توسط دکتر مهجوری که عضو جامعه جراحان ایران می باشند چگونه است و با چه قیمتی انجام می گیرد. در زیر این متن راه ارتباط با دکتر مهجوری و بیان سوالات را دکر کرده ایم:

راه های ارتباطی با دکتر محمد مهجوری

موبایل: ٠٩٠٥٤٦٠٢٠٠٩

اینستاگرام: dr.mmahjouri@

کانال آپارات محمد مهجوری

کانال یوتیوب محمد مهجوری

فیلم جراحی بینی گوشتی. دکتر محمد مهجوری در دیگر زمینه های جراحی زیبایی نیز مشغول به فعالیت بوده و جراحی هایی نظیر لیفت صورت، جراحی شکم، جراحی سینه، بلفاروپلاستی، جراحی زیبایی زنان، جراحی گوش یا اتوپلاستی نیز انجام می دهند.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on facebook
جراحی بینی گوشتی
دکتر محمد مهجوری
دکتر محمد مهجوری

عضو جامعه جراحان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *