دکتر محمد مهجوری

عضو جامعه جراحان ایران

لیفت پیشانی

لیفت پیشانی:

لیفت پیشانی که با نام لیفت ابرو نیز شناخته می شود. اقدامی است که توسط پزشک زیبایی برای بالا بردن ابروها و همچنین از بین بردن چین و چروک های موجود بر روی پیشانی انجام می شود. با بالا رفتن سن چین و چروک بر روی صورت نیز به وجود می آید. بیشتر افراد با مشاهده این چروک ها بخصوص در صورت دچار نگرانی و استرس می شوند. از این رو به دکتر زیبایی مراجعه کرده و می خواهند آن ها را از بین ببرند.

خانم ها و آقایان برای لیفت پیشانی متقاضی هستند. اما همانند دیگر جراحی های زیبایی بی شک تعداد مراجعه کنندگان خانم از آقا بیشتر است. برخی از افراد دارای ابروهایی افتاده هستند و در بین ابروها و روی پیشانی خود چین و چروک هایی دارند. از بین بردن این چروک ها را می توان به وسیله لیفت پیشانی از روی صورت حذف کرد.

لیفت پیشانی

حراجی لیفت پیشانی با بی حسی موضعی یا آرام بخش داخل وریدی انجام شده و یا ممکن است فرد را دچار بیهوشی عمومی کنند تا روند کار راحت تر پیش برود. با انجام لیفت پیشانی صورت فرد به وضوح دچار تغییر مثبت شده و جوان شدن را به وضح مشاهده خواهید کرد.

این لیفت پیشانی در گذشته به صورت جراحی انجام می شد اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی می توان چروک های موجود بر روی پیشانی را بدون جراحی نیز رفع کرد. بنابراین برای افرادی که از جراحی ترس دارند و نمی خواهند روند بهبود طولانی تری داشته باشند از روش بدون جراحی می توانند استفاده کنند.

لیقت پیشانی چیست؟

در متن بالا تا جدودی به شرح این سوال پرداختیم. لیفت پیشانی روشی موثر برای از بین بردن چین و چروک های بین ابروها، خطوط روی پیشانی و بالا کشیدن ابروهای افتاده است و جراحی با برش های کوچک در ناحیه مخفی بین موها می باشد. با انجام جراحی لیفت پیشانی صورتی شاداب و جوان تر خواهید داشت.

در واقع اگر بخواهیم به صورت دقیق تر و علمی تر به این جراحی بپردازیم باید بگوییم که لیفت پیشانی راهی برای برداشتن و صاف کردن ماهیچه ها و بافت هایی است که سبب به وجود آمدن شیار و افتادگی در ناحیه پیشانی شده اند. در نهایت ابروها اگر افتاده باشند بالا آماده و پیشانی فرد صاف و بدون چروک می شود. خطوط بین دو ابرو نیز محو خواهد گردید.

در چه سنی می توان لیفت پیشانی را انجام داد؟

همه دوست دارند با ظاهری جوان دیده شوند و روند پیری در صورت آن ها به حداقل برسد. از این رو ممکن است برای این کار دست به انجام جراحی هایی بر روی صورت که بیشتر در معرض دید افراد دیگر است انجام دهند.

لیفت پیشانی را می توان همراه با دیگر لیفت های صورت نیز انجام داد. ولی این لیفت تنها بر روی پیشانی انجام شده و چروک های عمیق و سطحی را از بین می برد. افراد متقاضی برای انجام عمل لیفت پیشانی معمولا در سنین میانسالی بیشتر بوده اما افرادی که به صورت ارثی و یا بر اثر فعالیت زیاد زودتر دارای چروک پبشانی و خط اخم هستند نیز می توانند این حراحی را بر روی پیشانی آن ها انجام داد.

در صورتی که فرد دارای خطوط عمیق در بخش پیشانی و بین دو ابرو باشد. برای بازیابی صورتی شاداب و جوان که حس خستگی و پیری را از او در دیگران ایجاد می کند بهترین راه انجام جراحی دائمی لیفت بر روی پیشانی می باشد.

روش های جراحی لیفت پیشانی:

برای حذف خطوط موجود بر روی پیشانی و یا خط های بین دو ابرو جراجی و یا بدون جراحی می توان لیفت پیشانی را انجام داد. روش هایی جهت لیفت پیشانی با جراحی وجود دارند که پزشک بسته به نظر و تخصص خود و مشاوره با فرد متقاضی بهترین راه را برای او بر می گزیند.

عمل لیفت ابرو ( پیشانی ) به روش هایی نظیر لیفت پیشانی کلاسیک، لیفت اندوسکوپی پیشانی و لیفت پیشانی با روش برش محدود انجام می شود. در ادامه به توضیح مختصری از هر کدام از این روش ها بسنده می کنیم. معمولا نتایج لیفت پیشانی حدودا 6 ماه بعد از عمل به خوبی دیده می­شود. چرا که بعد از گذشت 6 ماه زخم ها به طور کامل بهبود پیدا می­ کنند.

لیفت پیشانی کلاسیک یا باز:

در انجام این روش کلاسیک و یا باز، پزشک برش هایی را در خط رویش مو ایجاد می کند. این در شرایط معمولی بوده و اگر بیمار شرایط خاص داشته باشد شاید لازم باشد این برش ها در بخش ناحیه پلک فوقانی یا پیشانی انجام داده شوند. برش از سطح گوش شروع می شود و از بالای پیشانی شروع شده و از طرف دیگر سر پایین می رود.الگویی شبیه به هدفون را برای خود تصور کنید.

موها با نوارهای لاستیکی در دو طرف خط برش بسته می شوند. سر بیمار تراشیده نمی شود، اما موهایی که مستقیماً در جلوی خط برش رشد می کنند کوتاه می شوند. تمامی این برش ها برای آن انجام می شوند. تا با آزادسازی و بالا کشیدن عضلات و یا حذف چربی، چروک روی پیشانی رفع شوند و پیشانی عاری از چروک گردد. از این روش برای چین و چروک عمیق استفاده می شود.

از عوارضی که روش باز دارد احتمال بی حسی دائمی در محل برش وجود داشته و یا ممکن است برش انجام شده جایشان قابل مشاهده باشد. اما همان گونه که گفته شد احتمالی بوده و اگر توسط دکتر ماهر انجام شود این عوارض به حداقل خواهند رسید. برای جراحی باز یا کلاسیک بی هوشی لازم است. دوران نقاهت در این روش به نسبت دیگر روش های لیفت پیشانی بیشتر می باشد.

لیفت پیشانی آندوسکوپی:

یکی دیگر از روش های جراحی لیفت ابرو، نوع اندوسکوپی است. در این روش پزشک اقدام به انجام دادن دو برش در بخش شقیقه و دو برش دیگر در ناحیه میانی سر بیمار می کند. از داخل برش های ایجاد شده آندوسکوپ که یک دستگاه دوربین شبیه مداد است که به مانیتور تلویزیون متصل می شود و ابزارهای لازم برای لیفت را وارد کرده و وضعیت چین و چروک ها را با دوربین های وارد شده مشاهده کرده و به رفع آن ها می پردازد.

در روش لیفت به کمک آندوسکوپی برش هایی کوچک اعمال می شود. این برش ها در بین موها مخفی شده و در آینده قابل مشاهده نخواهد بود. پس دوران نقاهت کوتاه تری داشته و به نسبت نوع باز ساده تر می باشد. از این روش برای رفع چروک های کم، متوسط و افتادگی ها می توان استفاده کرد.

روش های بدون جراحی لیفت ابرو ( پیشانی ):

آن چه در بالا به توضیح آن ها پرداختیم روش های جراحی لیفت پیشانی بودند. انجام لیفت ابرو با روش هایی دیگر نیز امکان پذیر بوده و می توان از راه بدون جراحی نیز اقدام به از بین بردن چروک و خطوط پیشانی و بین ابروها کرد. اما باید این نکته را به خاطر داشت. در روش های بدون جراحی ماندگاری پایین تر می باشند. روش های بذون جراحی لیفت ابرو شامل موارد زیر هستند:

لیفت پیشانی با نخ:

استفاده از نخ برای لیفت صورت یکی ار روش های بسیار رایج و محبوب بوده که برای نواحی مختلف صورت از آن می توان استفاده کرد. از ویژگی هایی که نخ های لیفت دارند قابلیت تحریک کلاژن سازی پوست بوده و ماندگاری حدود 2 سال دارند. زیرا پس از 2 سال جذب پوست می شوند.

پس از گدشت 2 سال نیاز به درمان دوباره و مجدد خواهد بود چون نخ ها جذب پوست شده و کارایی خود را از دست داده اند. این روش مناسب افرادی است که میزان افتادگی پوست و چروک روی پیشانی آن ها کم می باشد.

لیفت پیشانی با استفاده از بوتاکس و ژل:

بوتاکس و ژل روشی رایج و با متقاضی زیاد در بین مردم است. این روش راحت بوده ولی ماندگاری کم تری به نسبت روش جراحی دارد. به کمک بوتاکس و ریلکس سازی عضلات ( فلج کردن عضلات ) امکان باز شدن چروک های ناحیه پیشانی و لیفت آن به طور موقت وجود دارد. اگر چروک روی پیشانی و بین دو ابرو عمیق باشند با تزریق ژل و پر نمودن خطوط آن ها، ظاهری صاف و شاداب به پوست بخش پیشانی که ژل و بوتاکس به آن تزریق شده است بخشیده می شود.

لیفت پیشانی با لیزر:

استفاده از لیزر برای پوست و رفع نواقص و چین و چروک را بسیار شنیده اید. بله درست است لیزر در از بین بردن چروک می تواند کمک زیادی کند. کار لیزر این گونه است که باعث تحریک کلاژن سازی پوست شده و پوست را دوبره به سمت جوان شدن پیش می راند. چین و چروک های موجود بر روی پوست را کاهش داده و موجب ترمیم پوست در ناحیه لیزر شده می شود.

کرم های آرایشی و وعده از بین بردن چروک پیشانی:

بی شک ممکن است با تبلیغاتی که شرکت های سازنده لوازم آرایشی و بهداشتی در سطح گسترده انجام می دهند برخورد کرده باشید. یکی از موارد تبلیغ این شرکت ها جوان سازی پوست و از بین بردن چین و چروک است. از بین بردن خطوط موجود بر روی پوست بخصوص خطوط عمیق روی پیشانی با استفاده از کرم های آرایشی اگر هم موثر واقع شود تاثیری کوتاه مدت داشته و دوباره به حالت قبلی خود بر می گردد. حتی در شرایط ایده آل اگر کرم تقلبی نبوده و از شرکتی معتبر خریداری شود نه تنها در بهبود چروک صورت کمکی نکرده بلکه ممکن است عوارضی نیز به همراه داشته باشد.

لذا ما به شما توصیه می کنیم فریب تبلیغات کرم های آرایشی برای از بین بردن چین و چروک پوست را نخورده و از هزینه کردن برای این نوع کرم ها احتناب نمایید. به جای این کار به دنبال بهترین روش وعلمی ترین راه ها باشید. یکی از بهترین راه حل مقابله با رفع چروک پوست از جمله چروک پیشانی انجام جراحی لیفت است.

عوارض لیفت پیشانی:

هر جراحی با خود دارای عوارضی است که اگر این جراحی توسط دکتر ماهر و با تجربه انجام بگیرد درصد عوارض به صورت چشم گیری کاهش پیدا خواهد کرد. بنابراین باید در ابتدا در انتخاب دکتر دقت لازم را داشته باشید.

عوارض مربوط به لیفت پیشانی ممکن است در افراد متفاوت باشد و در برخی چنان خفیف باشد که آن را بدون عوارض دانست. در هر حال ما در ادامه عوارض این جراحی را به صورت کلی ذکر می کنیم:

  • توانایی بالا بردن ابروها
  • تشکیل اسکار پهن
  • از دست دادن احساس در طول خط یا برش
  • عفونت و خونریزی
  • برهم خوردن تعادل و قرینگی صورت

هزینه لیفت پیشانی:

هر جراحی دارای هزینه است. در ابتدای انجام آن مراجعه کننده از هزینه لازم از دکتر سوال خواهد پرسید. اگر بودجه لازم را داشته باشد و از پس آن برآید اقدام به جراحی خواهد کرد. هزینه لیفت پیشانی در تهران توسط دکتر محمد مهجوری را می توانید از طریق راه های ارتباطی با دکتر مهجوری که در پایان قرار خواهیم داد کسب اطلاعات نمایید.

هزینه لیفت پیشانی به مواردی هم چون هزینه بیهوشی، تجهیزات بیمارستان و جراحی، تست های پزشکی، داروهای تجویز شده، دستمزد جراح و … بستگی دارد و نمی توان یک هزینه ثابت برای آن درنظر گرفت. باید بیمار توسط دکتر ویزیت شود و زمانی که نوع جراحی برای آن انتخاب شد هزینه را به فرد اعلام کرد.

راه های ارتباطی با دکتر محمد مهجوری

موبایل: ٠٩٠٥٤٦٠٢٠٠٩

اینستاگرام: dr.mmahjouri@

کانال آپارات محمد مهجوری

کانال یوتیوب محمد مهجوری

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on facebook
لیفت پیشانی
دکتر محمد مهجوری
دکتر محمد مهجوری

عضو جامعه جراحان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *