دکتر محمد مهجوری

عضو جامعه جراحان ایران

لیفت گردن

جراحی لیفت گردن در تهران توسط بهترین دکتر لیفت گردن:

در ابتدا به توضیح این که اصلا لیفت گردن چیست و چگونه انجام می شود می پردازیم. لیفت گردن که به لیفت چانه نیز شناخته می شود. در لاتین سرویکوپلاستی ( Cervicoplasty ) نامیده شده است. این جراحی سبب شده تا ظاهری نرم و لطیف تر به پوست زیر چانه و ناحیه گردن که خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده است، ارائه گردد.

لیفت گردن چروکی را که در اثر گذر زمان و پیر شدن و در اثر شل شدن پوست. به دلیل تحلیل چربی زیر پوست به وجود می آیند را از بین می برد. این لیفت گردن ظاهر فرد را جوان تر نشان خواهد داد و همچنین سب شده تا شما احساس جذابیت و اعتماد به نفس داشته باشید. جراحی لیفت گردن به روش بی هوشی و یا بی حسی موضعی انجام خواهد گرفت اما بیشتر افراد بی هوشی را انتخاب می کنند.

چه کسانی می توانند لیفت گردن انجام دهند؟

لیفت گردن برای از بین بردن چروک موجود بر روی گردن که طاهری ناخوشایند و پیر را برای افراد ایجاد می کند انجام خواهد شد. این جراحی زیبایی، طاهری شاداب و جوان را برای فرد متقاضی به همراه دارد. افرادی که با این مشکل در بخش گردن خود مواجه هستند می توانند از این جراحی برای بهبود گردن خود استفاده کنند. این جراحی لیفت گردن تا کنون برای افرادی که در بین 30 تا 70 سال سن دارند انجام شده است. نتایج رضایت بخشی را برای افراد در پی داشته است.

به طور کلی افرادی که دارای ویژگی های زیر هستند کاندید مناسبی برای انجام جراحی زیبایی لیفت گردن خواهند بود:

 • افرادی که دارای پوست اضافی زیر چانه و ناحیه گردن می باشند که خاصیت ارتجاعی پوست در این بخش از دست رفته است.
 • افرادی که چربی اضافی زیر چانه و ناحیه گردن دارند.
 • جوان یا میانسال ( خانم و اقا )

برخی از افراد احساس می کنند که برای لیفت کامل صورت آماده نیستند. زیرا صورت هنوز زیبایی و جوانی خود را دارد. با این حال، بسیاری از زیباجویان متوجه چین و چروک بیش از حد بر روی پوست گردن می شوند. زمانی که ناحیه گردن با ظاهر بالایی صورت مطابقت ندارد. لیفت گردن ممکن است راه حل خوبی باشد.

روش های جوان سازی که می توان همراه با لیفت گردن انجام داد عبارتند از: لیفت ابرو ، اصلاح افتادگی یا شیارهای عمیق ابرو، ساکشن چربی ، پروتز لب ها و گونه ها و لیفت صورت. یا جراحی پلک و … .

لیفت گردن چگونه انجام می شود؟ (انواع لیفت گردن)

لیفت گردن ممکن است در یکی از مراکز جراحی نظیر مطب یا در کلینیک انجام شود. جراح با استفاده از بیهوشی اطمینان حاصل می کند که در طول عمل راحت هستید. لیفت گردن (که پلاتیسماپلاستی نیز نامیده می شود) یک عمل جراحی پلاستیک زیبایی است. که پوست و چربی اضافی گردن را برای رفع چین و چروک مرتبط با افزایش سن در این ناحیه از بین می برد. و نمایه ای صاف تر و باریک تر ارائه می دهد.

جراحی لیفت گردن می تواند به روش های مختلفی انجام شود. با پیشرفت تکنولوژی در همه جراحی ها دچار تغییر و تحول هستیم. تا به امروز جراحی لیفت گردن به روش هایی که در ادامه بیان می کنیم انجام می گیرد. اما این روش ها نیز ممکن است دچار تغییر شوند:

دکتر، برش را می تواند در پشت گوش یا به طور جایگزین در جلو و پشت گوش، مشابه برش لیفت صورت ایجاد کند. در این روش، پوست اضافی گردن از طریق برش ایجاد شده در پشت گوش برداشته می شود.

یک روش جایگزین که توسط جراحان پلاستیک رایج شده است. شامل ایجاد برش زیر چانه بدون برداشتن پوست و بدون نیاز به برش در جلوی گوش است. آزاد شدن پوست گردن از عضلات زیرین. به پوست اجازه می دهد بدون برداشتن پوست، منقبض شود. به عبارت بهتر جراح با دقت عضلات گردن را بلند می کند و پوست و چربی اضافی را برمی دارد. سپس برش ها را می بندد و یک پانسمان فشاری در اطراف سر و زیر چانه شما اعمال می کند.

عضله پلاتیسما ( پلاتیسماپلاستی ) نیز از طریق برش چانه سفت خواهد شد. در افراد مسن، پوست مستقیماً از زیر چانه از طریق یک برش زیگزاگ برداشته می شود. بنابراین هیچ برشی در جلو یا پشت گوش ایجاد نمی گردد. این باعث کاهش پیچیدگی روش و کم بودن آثار جراحی لیفت گردن برای زیباجو خواهد شد.

لیفت گردن چه تغییراتی بر روی زیباجو انجام می دهد؟

نتایج جراحی لیفت گردن یا همان لیفت چانه. تقریباً بلافاصله بعد از عمل لیفت قابل مشاهده خواهد بود. اما نتیجه نهایی ممکن است چندین ماه طول بکشد. زیرا گردن در زمان جراحی دارای تورم بوده و تا از بین رفتن کامل ورن ها و اثار جراحی به زمان نیاز دارد.

بی شک اگر دکتر زیبایی که نزد او می خواهید لیفت گردن را انجام دهید به درستی انتخاب کنید. از بین جراحان زیبایی با تجربه ترین و ماهرترین جراح را برگزینید. عوارض این جراحی برایتان به حداقل خواهد رسید و حتی روند بهبودی سریع تری را نیز می توانید داشته باشید.

در گردن خود ممکن است احساس سفت شدن داشته باشید، ممکن است متوجه مقداری کبودی شوید که در عرض چند هفته محو می شود. بخیه ها (بخیه ها) می توانند در عرض 5 تا 10 روز بیرون بیایند. بهبودی از لیفت گردن چندین هفته طول می کشد. پیروی از دستورات جراح پس از جراحی بسیار مهم است. جزئیات مربوط به درمان تورم و کبودی و مدیریت هر گونه ناراحتی را پیش از انجام جراحی از پزشک خود دریافت خواهید کرد. لذا نگرانی در این بابت نخواهید داشت.

دستورالعمل هایی که دکتر به شما می دهد را باید جدی بگیرید و در صورت بروز هر گونه تغییر یا مشکل غیر منتظره با دکتر تماس بگیرید.

عوارض لیفت گردن و دوران نقاهت آن:

هر جراجی دارای عوارض هر چند جزئی است. پس از انجام لیفت گردن، در بخش حراحی شده کبودی و تورم را خواهید داشت. در ادامه به صورت خلاصه وار آن ها را شرح خواهیم داد:

 • تورم و کبودی که می تواند چندین روز ادامه داشته باشد
 • گرفتگی یا سوزن سوزن شدن و احساس های مختلف از جمله سوزش یا کشیدن در بخش گردن
 • بی حسی روی پوست که در چند هفته اول بعد از جراحی طبیعی است
 • خطر عفونت (در اولین نشانه تب یا ترشح غیر معمول از محل برش، با پزشک خود تماس بگیرید)
 • واکنش آلرژیک به داروهایی که در طول. یا بعد از جراحی شما تجویز می شوند (بسیار نادر)

همان گونه که پیش تر نیز گفته شد. بهبودی پس از انجام جراحی لیفت گردن به زمان نیاز دارد. برای بهبودی کامل به شرایط بدنی فرد زیباجو بستگی داشته اما به طور معمول اکثر افراد می توانند در عرض 7 تا 14 روز به سر کار باز گردند. پس نیاز است در این جراحی فردی صبور باشید.

اگر ورزشکار هستید و در طول روز فعالیت های بدنی زیادی انجام می دهید. دوران بهبود برای شما حداقل 3 هفته بعد از جراحی لیفت گردن خواهد بود. پس از 3 هفته می توانید به انجام ورزش و فعالیت های بدنی اقدام کنید.

پزشک زیبایی برای کاهش میزان تورم در گردن. برای بخش جراحی شده. استفاده از باند فشاری طبی را به فرد توصیه می کند. این باند 5 تا 7 روز و سپس فقط در شب برای مدت طولانی تری نیاز است که مورد استفاده قرار بگیرد.

خطرات جراحی لیفت گردن:

تصمیم برای انجام لیفت گردن بسیار شخصی است. شما باید تصمیم بگیرید که آیا مزایای این جراحی بیشتر است و آیا خطرات و عوارض بالقوه لیفت گردن قابل قبول است یا خیر. قبل از عمل از شما خواسته می شود تا فرم های رضایت نامه را امضا کنید. تا اطمینان حاصل شود که این روش و خطرات و عوارض احتمالی را کاملاً درک کرده اید. خطرات جراحی لیفت گردن عبارتند از:

 • خطرات بیهوشی
 • خون ریزی
 • تجمع مایع (هماتوم)
 • عفونت
 • بی حسی یا سایر تغییرات در احساس پوست
 • درد مداوم
 • بهبود ضعیف زخم
 • تورم طولانی مدت
 • آسیب عصبی نادر که می تواند باعث ضعف لب پایین شود
 • خطر نادر ترومبوز وریدی عمقی همراه با عواقب قلبی یا ریوی
 • بی نظمی و تغییر رنگ پوست
 • بخیه ها ممکن است به طور خود به خود از طریق پوست ظاهر شوند، قابل مشاهده باشند یا باعث تحریک شوند و نیاز به برداشتن داشته باشند
 • جای زخم نامطلوب
 • ممکن است نیاز به جراحی ترمیمی باشد

این خطرات اگر چه در زمان جراحی لیفت گردن ممکن است به ندرت اتفاق بیفتد اما باید این احتمال را داد که برخی از آن ها ممکن است برایتان پیش بیاد. اما با انتخاب بهترین دکتر این خطرات بسیار کم خواهند بود.

لیفت گردن بدون جراحی:

این نکته را باید بدانید که لیفت گردن ظاهر اساسی شما را تغییر نمی دهد و نمی تواند روند پیری را متوقف کند. تنها چروک روی پوست گردن را از بین برده. و برای چند سال این بخش از بدن را جوان نگه می دارد.

لیفت گردن فقط با جراحی انجام می شود. درمان های جوان سازی غیر جراحی نمی توانند به نتایج همچون جراحی دست پیدا کنند. اما ممکن است به تأخیر در زمان مناسب شدن لیفت گردن و تکمیل نتایج جراحی کمک کنند.

برخی از افراد ممکن است بخواهند ظاهر پیری گردن خود را با روش های غیر جراحی بهبود بخشند. نمونه ای از مزایای این گزینه های غیر جراحی شامل زمان بهبودی سریع تر و خطرات کمتر است. تعدادی از این روش ها را در زیر شرح می دهیم:

بوتاکس: بوتاکس را می توان روی نوارهای عمودی گردن استفاده کرد تا عضله را شل کند و چین و چروک را کاهش دهد. لیزر فرکشنال می تواند منجر به بهبود بافت پوست شود. پرکننده های پوستی. می توانند چربی از دست رفته را با مواد به پوست بازگردانند. در حالی که Kybella می تواند سلول های چربی را تجزیه کند.

رادیوفرکانسی با میکرونیدلینگ: رادیوفرکانسی با میکرونیدلینگ می تواند با تولید مجدد کلاژن پوست را جوان کند. در نهایت، فناوری اولتراسوند همچنین می تواند کلاژن را برای بهبود خطوط و چین و چروک تحریک کند.

هزینه لیفت گردن:

بیمه به ندرت هزینه های جراحی زیبایی را پوشش می دهد. از این رو باید از قبل از انجام حراحی درباره هزینه لیفت گردن از پزشک خود کسب اطلاع نمایید. تا بدانید از پس هزینه آن بر می آیید یا نه. بی شک انجام حراحی ها توسط پزشکان ماهر و با تجربه به نسبت دیگر دکترها ممکن است کمی بیشتر باشد. اما ارزش پرداخت داشته و عوارض کمتری را تجربه خواهید کرد.

در تهران پزشکان زیادی هستند که در زمینه زیبایی مشغول به کار می باشند. یکی از بهترین دکترهای لیفت گردن که علاوه بر انجام این جراحی زیبایی، عمل های دیگری را نیز به بهترین نحو ممکن انجام می دهد. دکتر محمد مهجوری می باشند.

راه های ارتباطی با دکتر محمد مهجوری

موبایل: ٠٩٠٥٤٦٠٢٠٠٩

اینستاگرام: dr.mmahjouri@

کانال آپارات محمد مهجوری

کانال یوتیوب محمد مهجوری

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on facebook
لیفت گردن در تهران توسط دکتر محمد مهجوری
دکتر محمد مهجوری
دکتر محمد مهجوری

عضو جامعه جراحان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *