دکتر محمد مهجوری

عضو جامعه جراحان ایران

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی:

جراحی بینی استخوانی یکی دیگر از انواع جراحی مربوط به بینی است. که همانند دیگر مدل های بینی هم جنبه زیبایی داشته و هم برای رفع نواقص آن انجام می گیرد. این جراحی چون مربوط به صورت بوده و در چهره افراد نقش زیادی دارد. بسیار حساس است و افراد در انتخاب دکتر وسواس زیادی به خرج می دهند.

جراحی بینی استخوانی توسط پزشک متخصص در این زمینه انجام می گیرد. در ابتدا نگاهی به نوع بینی استخوانی کرده و شرح خلاصه واری از نوع بینی استخوانی خواهیم داد.

بینی افراد به صورت بینی گوشتی، بینی استخوانی و یا ترکیبی از استخوانی و گوشتی دسته بندی می شود. در مقاله مربوط به جراحی بینی گوشتی. به شرح این مدل پرداختیم که می توانید برای اطلاع بیشتر به صفحه آن در سایت دکتر مهجوری مراجعه نمایید. بینی استخوانی نوع بینی است که غضروف و استخوان محکم دارد. در بخش بالایی بینی دارای قوز بوده و اندازه بزرگ را به طور معمول در صورت افراد دارد.

جراحی بینی استخوانی

 

بینی استخوانی ممکن است با انحراف بینی نیز همراه باشد که در این صورت هزینه عمل بینی استخوانی به دلیل رفع آن انحراف افزوده خواهد شد. زیباجویان بسته به سلیقه خود از دکتر مدلی از شکل بینی را درخواست می کنند. برخی دوست دارند بینی آن ها به شکلی طبیعی و نرمال عمل شده و برخی نیز تمال دارند تا بینی عروسکی و فانتزی و یا نیمه فانتزی داشته باشند.

در انتخاب مدل بینی جهت عمل زیبایی تنها ملاک زیبا بودن نیست و باید به تناسب صورت فرد نیز دقت کرد بنابراین در ابتدا جلسه ای جهت مشاوره با زیبا جو انجام خواهد گرفت. دکتر محمد مهجوری که از جراحان زیبایی در تهران هستند عمل بینی استخوانی را نیز انجام داده و نمونه کارهایی از ایشان در ادامه مشاهده خواهید کرد.

بینی استخوانی چیست؟

بینی در دسته های مختلفی دسته بندی شده است که شامل: بینی گوشتی ( پهن )، بینی استخوانی ( غضروفی ) و ترکیبی از این دو یعنی استخوانی – گوشتی می باشد.

برای آن که بدانید شما دارای بینی استخوانی هستید. کافی است به سطح بینی خود دقت کنید. در نوع بینی استخوانی پوست روی آن نازک و بدون بافت می باشد. به عبارت بهتر دارای گوشت کمتری به نسبت بینی گوشتی بوده و ضخامت پوست در آن ها کمتر است.

همان گونه که در ابتدای بحث به آن اشاره کردیم این نوع بینی دارای قوز بوده و در بخش بالای بینی ( پل بینی ) دارای برآمدگی یا همان استخوان بر آمده است. به طور معمول و همان گونه که خود نیز بارها شنیده اید. جراحی بینی استخوانی به نسبت گوشتی بهتر انجام می شود. و درصد برگشت پذیری بسیار ناچیز و حتی غیر ممکن دارد.

عمل بینی استخوانی

عواملی نظیر ارثی بودن و یا بروز حادثه می تواند شکل بینی را دچار تغییر کند. در مورد ارثی بودن پس از زمان بلوغ شکل بینی تغییر کرده و در نوع حادثه ممکن است بینی در معرض برخورد اشیاء باشد و دچار شکستگی گردد.

بینی استخوانی را در زمان جراحی به انواع مختلفی نظیر عمل بینی استخوانی طبیعی، جراحی بینی فانتزی و همچنین حراحی بینی نیمه فانتزی می توان دسته بندی کرد. در این میان مدل طبیعی از طرفداران بسیار زیادتری به نسبت دیگر مدل ها برخوردار می باشد.

مزایای انجام عمل بینی استخوانی :

اکثر جراحان پلاستیک موافق هستند که جراحی زیبایی بینی یکی از چالش برانگیزترین روش های جراحی زیبایی است و برای این ادعا دلایلی نیز ارائه داده اند. بینی ساختار پیچیده ای دارد و به دلیل قرار گرفتنش در مرکز صورت بسیار مورد توجه بوده و در شکل و زیبایی صورت یکی از مهم ترین عضوها است.

رینوپلاستی یا همان جراحی بینی نیازمند اصلاح هم زمان ناهنجاری های بینی با حفظ حداکثر عملکرد بینی و بدون آسیب رساندن به تنفس افراد است. بدون شک نباید برای انجام عمل بینی تنها به گزینه زیبایی آن توجه کرد و عملکرد تنفس را برای زیبایی آن دچار مشکل نمود. به طور کلی هدف از انجام عمل بینی در نوع بینی استخوانی را می توان به صورت خلاصه وار به موارد زیر معطوف کرد:

  • اصلاح اندازه بینی نسبت به تعادل صورت
  • کاهش عرض بینی در پل آن ( کوتاه کردن درازای بینی ) یا در اندازه و فاصله سوراخ های بینی
  • از بین بردن قوز یا فرو رفتگی های قابل مشاهده روی پل بینی
  • اصلاح سوراخ های بینی بزرگ، پهن یا به سمت بالا
  • اصلاح نوک بینی استخوانی که معمولا به صورت بزرگ یا پیازی، آویزان، رو به بالا یا قلاب شده می باشد.
  • اصلاح کج بودن و انحراف بینی

اگر می خواهید بینی متقارن تری داشته باشید، این نکته را فراموش نکنید که صورت همه افراد تا حدی نامتقارن می باشد. بنابراین نتیجه عمل جراحی بینی ممکن است باعث به وجود آمدن بینی کاملا متقارن نشود.

جراحی بینی استخوانی برای اصلاح انحراف تیغه بینی:

هدف از عمل بینی تنها زیبایی آن نیست. برخی از افراد در کنار بهبود ظاهر بینی خود می خواهند تا از مشکل تنفسی نیز رهایی یابند. به عبارتی می خواهند با یک تیر 2 نشان بزنند و با یک جراحی بینی استخوانی خود هم انحراف بینی خود را از بین برده و هم زیبایی بیشتری به ظاهرشان داده باشند.

جراحی بینی که برای بهبود راه هوایی مسدود شده انجام می شود. نیاز به ارزیابی دقیق ساختار بینی فرد مراجعه کننده دارد. زیرا همان گونه که می دانید بینی راه تنفسی بوده و عضوی حیاتی برای زندگی افراد می باشد. اصلاح انحراف تیغه بینی، یکی از شایع ترین علل اختلال تنفسی در بین مردم است، با تنظیم ساختار بینی طریقه تنفس بهتر شده و هم ظاهر کج آن را در بیرون بر طرف می کند.

بهترین مدل عمل بینی استخوانی:

جراحی بینی استخوانی نوعی جراحی بینی است که در آن ایرادات بینی اعم از قوز ، بلند بودن بینی و فرم بد استخوان در آن اصلاح خواهد شد. بهترین مدل جراحی بینی استخوانی سوال بسیاری از افرادی است که دارای بینی استخوانی هستند.

برای جواب این سوال بهترین مدل عمل بینی استخوانی باید بگوییم که انتخاب و معرفی بهترین نوع جراحی بینی به موارد زیادی بستگی دارد. ابتدا باید تناسب صورت زیباجو توسط دکتر زیبایی برانداز شود. با جلسه مشاوره بین مراجعه کننده و دکتر بر اساس مدل بینی مناسب به نتیجه نهایی خواهند رسید.

برخی افراد صورت کشیده ای دارند و برخی از صورت گرد و چاق بهره مند هستند. باید با در نظر گرفتن حالت کلی صورت افراد بهترین مدل عمل بینی استخوانی مشخص شود. بنابراین نباید دنبال نوع جراحی بینی بود که همه دنبال آن هستند و در شبکه های مجازی در میان افراد محبوب شده است.

جراحی بینی استخوانی طبیعی:

جراحی بینی طبیعی در واقع جراحی برای از بین بردن نواقص بینی است. در این جراحی اندازه بینی تغییر زیادی نمی کند و تنها ایرادهایی که باعث عدم زیبایی بینی شده اند رفع خواهد شد. بینی استخوانی می تواند به روش طبیعی عمل شود. در این حالت تنها قوز روی بینی برداشته و حالت نوک و پره های بینی اصلاح می شوند.

در جراحی بینی طبیعی استخوانی، نوک بینی معمولا خیلی سر بالا نمی شود. زاویه میان نوک بینی و لب بالایی حدود 90 درجه خواهد شد. اگر دارای صورت کشیده تری هستید جراحی بینی طبیعی انتخاب خوبی است و می تواند بسیار مناسب چهره شما باشد. به طور کلی این مدل عمل زیبایی بینی بهترین مدل عمل بینی استخوانی بوده از طرفداران زیادی برخوردار بوده و همه دوست دارند در نهایت بینی داشته باشند که عملی بودن آن به چشم نیاید.

عمل بینی استخوانی عروسکی ( فانتزی ) :

جراحی بینی فانتزی یا همان جراحی بینی عروسکی سبکی از جراحی بینی بخصوص در نوع بینی استخوانی بوده که اندازه بینی حالت عروسکی پیدا می کند. اندازه بینی در این نوع عمل بینی به اندازه قابل توجهی کوچک می شود. اگر زیباجو صورت کوچک و یا زیر نقشی دارد جراحی بینی فانتزی بهترین مدل عمل بینی استخوانی و انتخاب خوبی می تواند برای او باشد.

از نظر آناتومی معمولا بینی های استخوانی برای جراحی بینی فانتزی مناسب ترین گزینه هستند. در جراحی بینی عروسکی نوک بینی سر بالا می شود و نسبت به بینی طبیعی زاویه بیشتری با لب بالایی پیدا خواهد کرد. در جراحی بینی فانتزی اندازه سوراخ های بینی نیز کوچک خواهند شد. از ویژگی های جراحی بینی فانتزی خط کریز روی پره های بینی است که آن را زیباتر می کند.

درد عمل بینی چند روز طول میکشد؟ ( درد عمل بینی استخوانی ):

یکی دیگر از سوالات که فکر افرادی که می خواهند جراحی زیبایی بینی انجام دهند را به خود مشغول می کند این است که آیا عمل بینی درد دارد؟ این سوال را بیشتر زیباجویان از افرادی که تجربه جراحی بینی داشته اند بی شک خواهند پرسید.

ممکن است این تصور برایتان پیش بیاید که در جراحی بینی استخوانی درد بیشتری تجربه خواهد شد. اما برخلاف تصورتان باید بگوییم که در هر دو نوع جراحی بینی چه بینی گوشتی و چه استخوانی درد خفیفی خواهید داشت. بی شک هر نوع جراحی عوارض و درد با خود همراه دارد. در جراحی بینی بیشترین ناراحتی مربوط به روز اول پس از جراحی است.

البته درد این جراحی خفیف و قابل تحمل است. اما دکتر ممکن است به بیمار مسکن تجویز کند. به دلیل مسدود بودن راه تنفس و نفس کشیدن از راه دهان و سر درد مختصر این جراحی خوشایند افراد قرار نگیرد. این مشکلات در روزهای اولیه رفع شده و طی یک هفته زیباجو بهبود زیادی خواهد یافت. تنها آثار کبودی زیر چشم و تورم بینی ممکن است دیرتر بهبود پیدا کنند.

هزینه عمل بینی استخوانی:

همه می دانند که بدون صرف هزینه نمی توان اقدام به جراحی نمود. بخصوص برای جراحی هایی که مربوط به زیبایی هستند هزینه ها زیاد هستند. در ابتدا و در جلسه اولیه درباره هزینه عمل زیبایی بینی از دکتر سوال پرسیده شده و در صورت داشتن بودجه مورد نظر فرد اقدام به انجام  آن خواهد کرد.

هزینه جراحی بینی استخوانی در تهران بسته به نوع عمل و کارهایی که برای آن انجام می گیرد متفاوت است و توسط دکتر مبلغ خواسته شده در ابتدا به بیمار اطلاع داده خواهد شد.

برای اطلاع از این که هزینه جراحی بینی استخوانی در تهران و توسط دکتر مهجوری که عضو جامعه جراحان ایران می باشند چگونه است و با چه قیمتی انجام می گیرد. در زیر راه های ارتباط با دکتر محمد مهجوری و بیان سوالات را قرار داده ایم:

راه های ارتباطی با دکتر محمد مهجوری

موبایل: ٠٩٠٥٤٦٠٢٠٠٩

اینستاگرام: dr.mmahjouri@

کانال آپارات محمد مهجوری

کانال یوتیوب محمد مهجوری

دکتر محمد مهجوری علاوه بر جراحیبینی استخوانی در دیگر زمینه های جراحی زیبایی نیز مشغول به فعالیت بوده و جراحی هایی نظیر لیفت صورت، جراحی شکم، جراحی سینه، بلفاروپلاستی، جراحی زیبایی زنان، جراحی گوش یا اتوپلاستی نیز با سابقه سال ها فعالیت و نمونه کارهای موفق انجام می دهند.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on facebook
جراحی بینی استخوانی
دکتر محمد مهجوری
دکتر محمد مهجوری

عضو جامعه جراحان ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *